Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth
 

ME

Men's Singles

Elite

4

Round Robin

Tom Neal

Roberto Rivas

Mark Mohr

Peter Grinsell

 

MO

Men's Singles

Open

1

Round Robin

Andy Ekblad


 

Men's Singles

Open/E

5

Round Robin

Andy Ekblad

Tom Neal

Roberto Rivas

Mark Mohr

 

MA

Men's Singles

A

4

Round Robin

Roberto Rivas

Mark Mohr

Casey Anderson

Daniel Mullin

 

Men's Age Singles

45+

1

Round Robin

Daniel Mullin


 

Men's Age Singles

55+

2

Round Robin

Tom Neal

Lars Cole

 

Men's Age Singles

Mens 45-55+ Singles

3

Round Robin

Tom Neal

Lars Cole

Daniel Mullin

 

Men's Age Singles

55+ A

2

Round Robin

Jeffrey Schanhals

J. Willie Lowe

 

Men's Age Singles

60+

1

Round Robin

Mark Schervish


 

Men's Age Singles

Mens 55/60 A

3

Round Robin

Jeffrey Schanhals

J. Willie Lowe

Mark Schervish

 

Men's Age Singles

65+

3

Round Robin

Michael Stephens

Tobias Kaye

George Goudie

 

Men's Age Singles

Mens 65/70 Playoff #1

4

Single Elimination

Ken Bonnett

Arthur Murphy

Allan Mell

Joseph Leblanc

 

Men's Age Singles

75+

3

Round Robin

Arthur Murphy

Stu Simcox

Thomas Sharum

 

Men's Doubles

Men's Open/A Doubles Playoff #1

4

Single Elimination

Lars Cole / Michael Stephens

Andy Ekblad / Joseph Leblanc

John Lager / John Williams

Bryan Galloway / Doug Mol

 

Mixed Doubles

A

1

Single Elimination

Cheri Speier-Pero / Richard Westerbrink


 

Mixed Doubles

Mixed Open/A

2

Single Elimination

Cheri Speier-Pero / Richard Westerbrink

Mark Schervish / Beverly Supanick

 

Mixed Doubles

Open

1

Single Elimination

Mark Schervish / Beverly Supanick


 

Women's Age Singles

45+ A

1

Round Robin

Cheri Speier-Pero


 

Women's Age Singles

55+

2

Round Robin

Kathy Stellema

Sharon Huczek

 

Women's Age Singles

60+

2

Single Elimination

Karen Simon

Sharon Huczek

 

Women's Age Singles

W45-60 Singles

3

Round Robin

Kathy Stellema

Cheri Speier-Pero

Sharon Huczek

 

WAD

Women's Doubles

A

2

Single Elimination

Cheri Speier-Pero / Kathy Stellema

Beverly Supanick / Sharon Huczek

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com