Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age

35+

7

Single Elimination

David Guentert

Erik Hansen

Mathew Christensen

Lee Beckwith

Charles Stanley

Alok Mehta

Robert Heiser

 

Men's Age

45+

4

Round Robin

Gary West

Clayton Shaffer

Bruce Evans

Ken Sylvester

 

MAD

Men's Doubles

A

16

Single Elimination

Patrick Boyle / Richard Kosak

Clayton Shaffer / Paul Katz

Rick Doukakis / Ed Kidneigh

Charles Powers / Larry Mullen

Charles (chuck) Meredith / Ryan John

Ken Sylvester / Kevin Hernandez

John Striedieck / Vince Striedieck

Jeff Jungk / John Garcia

 

MBD

Men's Doubles

B

14

Single Elimination

Adam Manilla / Victor Manilla

Paul Amdahl / Ray Cornell

Chip Johnston / Thomas Riser

David Harrington / Drew Mcpheeters

Don Dill / John Archambeau

Terry Dees / Theodore (ted) Sison

Cisco Sandoval / Tom Rice

 

MPD

Men's Doubles

Pro

24

Single Elimination

Ben Croft / Mitch Williams

Andy Hawthorne / Jeff Stark

Gil De Los Rios / Juan De Los Rios Mendoza

Anthony Herrera / Tony Feldstein

Brian Pineda / Matt Melster

Michael Burgess / Jordan Walters

James Landeryou / Tim Landeryou

Josh Keil / Sean Barclay

 

Men's Doubles

Pro Consolation

8

Single Elimination



BYE

BYE

BYE

BYE

 

MA

Men's Singles

A

13

Single Elimination

Vince Striedieck

John Striedieck

Charles (chuck) Meredith

Kevin Hernandez

Robert Heiser

Brandon Cuaresma

Ken Sylvester

Richard Kosak

 

MB

Men's Singles

B

18

Single Elimination

Mark Sikorski

Drew Mcpheeters

Michael Matheson

Ray Cornell

Drew Popovich

Thomas Riser

Gilbert Sais

Paul Amdahl

 

MC

Men's Singles

C

14

Single Elimination

Adam Manilla

John Whittier

Cisco Sandoval

Andrew Long

Sarah Spinks

Marc Bessette

Tom Rice

Robert Paradise

 

MO

Men's Singles

Open

29

Single Elimination

Andy Hawthorne

Gil De Los Rios

Alejandro Herrera

Woody Clouse

Charles Pratt

Jeff Stark

Ben Croft

Michael Burgess

 

Men's Singles

Pro

16

Single Elimination

Jason Mannino

Alvaro Beltran

Rocky Carson Iii

Jack Huczek

Jason Thoerner

Mitch Williams

Chris Crowther

Ben Croft

 

MPQ

Men's Singles

Pro Qualifier

23

Single Elimination



 

Mixed Doubles

Mixed A/B

5

Round Robin

Larry Mullen / Maylen Gaspar

Adrian Won / Kwi Spinks

Barbara Sims / Terry Dees

Jeff Jungk / Michelle Sikorski

Leeann Yost / Trevor Black

 

Mixed Doubles

Open

8

Round Robin

Barbara Mehegan / Charles Powers

Jennifer Lynch / Mathew Christensen

Charles (eddie) Meredith / Maylen Gaspar

Alok Mehta / Debbie Beldring

 

Women's Doubles

Open/A

4

Round Robin

Barbara Mehegan / Maylen Gaspar

Christie Singleton / Kwi Spinks

Chantel Anderson / Michelle Sikorski

Barbara Sims / Leeann Yost

 

WB

Women's Singles

B

4

Round Robin

Cassie Shattock

Sara Weimar

Chantel Anderson

Sarah Spinks

 

Women's Singles

Open/A

5

Single Elimination

Debbie Beldring

Maylen Gaspar

Jennifer Lynch

Christie Singleton

Michelle Sikorski

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com