Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

25+ Open/A

4

Round Robin

Geoffrey Ehringer

Josh Reddinger

Michael Attick

Jeremy Amaismeier

 

Men's Age Singles

40+ Open/A

4

Round Robin

Fred Barton

Mark Lattanzi

Michael Brungart

Joseph Veet

 

Men's Age Singles

55+ Open/A Playoff #1

2

Single Elimination

Steven Simpson

Ron Hanslovan

 

Men's Age Singles

60+ Open/A

4

Round Robin

Chuck Smalley

William Pavlick

Scott Owens

Gary Smarsh

 

MCB

Men's Collegiate Singles

Beginner

3

Round Robin

Joseph Zontini

Chris Heaton

Carson McChesney

 

MCI

Men's Collegiate Singles

Intermediate

3

Round Robin

Louis Gallo

Kyle Snyder

Matthew Rhoads

 

MAD

Men's Doubles

A

9

Single Elimination

James Priar / David Morrison

Chris Snyder / Michael Brungart

Michael Renne / Jeremy Amaismeier

Bob Bianco / Jonathan Weber

Josh Reddinger / Wade Stubanas

Tim Kline / Kevin Goulet

John Hook / Steve Gertz

Ling Rothrock / Mark Lattanzi

 

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

Holly Reitzel / Kevin Goulet

Ross Sherrer / Grayson Doucette

Vijesh Vikram / Anthony Saba

Andrew Daniloff / Scott Owens

Colton Snyder / Noah Catalano

Carla Phillips / Julia Stein

Gary Hennip / Glenn Lawrence

 

MCD

Men's Doubles

C

3

Round Robin

Aase Leslie / Holly Reitzel

Louis Gallo / Matthew Rhoads

Chris Heaton / Joseph Zontini

 

Men's Doubles

Centurion+ Open / A

5

Single Elimination

Ron Hanslovan / Fred Barton

Bob Bianco / Steven Simpson

Jeremy Ginsberg / Chuck Smalley

John Hook / Steve Gertz

Wendell Courtney / Michael Brungart

 

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Chris Snyder / Geoffrey Ehringer

Ron Hanslovan / Jonathan Weber

David Morrison / James Priar

Chuck Smalley / Jeremy Ginsberg

Kevin Goulet / Tim Kline

Matt Barbuscak / Nick Pilla

 

MA

Men's Singles

A

14

Single Elimination

Fred Barton

David Morrison

Michael Attick

Allen Berliner

Joseph Veet

Michael Renne

Jonathan Weber

John Marsh

 

MB

Men's Singles

B

17

Single Elimination

Ross Sherrer

John Marsh

Glenn Lawrence

William Pavlick

Grayson Doucette

Kevin Burke

Rob Fehnel

Vijesh Vikram

 

MC

Men's Singles

C

13

Single Elimination

Vijesh Vikram

Kevin Burke

Ross Sherrer

Ling Rothrock

Glenn Lawrence

Rob Fehnel

Matthew Rhoads

Louis Gallo

 

Men's Singles

D / Novice

3

Round Robin

Joseph Zontini

Chris Heaton

Carson McChesney

 

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Geoffrey Ehringer

Steven Simpson

Matt Barbuscak

Jeremy Ginsberg

Josh Reddinger

Jeff Stenta

Roger Subieta

Nick Pilla

 

Mixed Doubles

A

5

Round Robin

Holly Reitzel / Tim Kline

Chris Snyder / Hope Cain

Aase Leslie / Wendell Courtney

Carla Phillips / Michael Renne

Carol Gotthard / James Priar

 

WA

Women's Singles

A

5

Round Robin

Julia Stein

Holly Reitzel

Carla Phillips

Michaela Brungart

Carol Gotthard

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com