Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th
 

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Matthew Dockter / Eric Metherd

Lee Beckwith / Sean Summers

Alberto Olivas / Keith Sapp

Shannin Rudman / Shawn Lopez

 

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Alberto Olivas / Keith Sapp

Robert Rocha / Scott Nelson

Nathan Jacob / Shawn Cramer

 

MAD

Men's Doubles

A

5

Single Elimination

David Risley / Rock Carrion

Eric Badillo / Luis Jordan

Eric Berman / Vic Alejandro

Andre Brown / Deven Naik

 

Men's Doubles

A Consolation

3

Single Elimination

Andre Brown / Deven Naik

Eric Berman / Vic Alejandro

Robert Rocha / Scott Nelson

 

MBD

Men's Doubles

B

5

Single Elimination

Rick Busekrus / Sherwyn Phillip

Edward Milstein / Eric Berman

Daniel Butler / Mary Jane Boese

Jorge Valencia / Wil Swindler

 

Men's Doubles

B Consolation

3

Single Elimination

Jorge Valencia / Wil Swindler

Daniel Butler / Mary Jane Boese

Gary Helmke / Lewis Hazen

 

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Eric Metherd

Lee Beckwith

Keith Sapp

Sean Summers

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Timothy Danos

Alberto Olivas

Byron Thompson

Shawn Lopez

 

Men's Singles

MAA

10

Single Elimination

Matthew Dockter

Shawn Cramer

Nathan Jacob

Luis Torres

 

Men's Singles

MAA Consolation

6

Single Elimination

Andre Brown

Deven Naik

Anthony Roberts

Michael Harter

 

MBB

Men's Singles

BB

6

Single Elimination

Charlie Paraiso

Luis Bustos

Jonny Pinto

Steve Cox

 

Men's Singles

BB Consolation

4

Single Elimination

Steve Cox

Jonny Pinto

Rick Busekrus

Mark Strandjord

 

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Eric Badillo

Wil Swindler

Kareem Braithwaite

Daniel Butler

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

5

Single Elimination

Christopher Gottschall

Jorge Valencia

Richard Hansen

Richard Speck

 

MCC

Men's Singles

CC

5

Double Elimination

Petru Popovici

Bob Bruce

George Clough

Mary Jane Boese

 

MC

Men's Singles

C

8

Double Elimination

Rick Packard

Art Vertun

Michael Sainz

Ben Patterson

 

Men's Age Singles

AG 25+

7

Single Elimination

Todd Hood

Edgar Loya

Kareem Braithwaite

Sherwyn Phillip

 

Men's Age Singles

AG 25+ Consolation

4

Single Elimination



Michael Harter

 

Men's Age Singles

50+

7

Single Elimination

Luis Torres

Steve Cox

Byron Thompson

Christopher Gottschall

 

Men's Age Singles

50+ Consolation

4

Single Elimination

Bob Bruce

George Clough

Larry Prince Jr.

 

Men's Age Singles

55+

6

Single Elimination

Rock Carrion

Luis Bustos

Jonny Pinto

Rick Packard

 

Men's Age Singles

55+ Consolation

4

Single Elimination

Jonny Pinto

Art Vertun

Edward Milstein

 

Men's Age Singles

60+

5

Single Elimination

Art Prott

Alan Gershanov

Richard Speck

Philip Gaerlan

 

Men's Age Singles

60+ Consolation

3

Single Elimination

Richard Speck

Richard Hansen

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com