Bad Santa Racquetball Tournament

Racquetball Tournament 12/9/2016 - 12/11/2016
Bad Santa Racquetball Tournament
USA Fitness MegaCenter (formerly 360 Health Club) - Reseda, CA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:rjlam@hotmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CA Racquetball Events

California State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Singles

Pro / Open

12

Single Elimination

Luis Avila

Majeed Shahin

Dane Elkins

Philip Varela Jr.

John Starks

Luis Saldaņa

Clint Abdalla

men singles

open dropdonwn from pro

4

Single Elimination

Herb Yamashiro

Fidencio Rodriguez

Brett Elkins

Sumeet Kamat

Men's Singles

Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Luis Saldaņa

Fidencio Rodriguez

Tommy Andraos

Clint Abdalla

Men's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Hugh Griffith

Harold Castanon

Alonzo Tavares

Everett Brunelle

Men's Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Kevin Dacosta

Christopher Sage

Alessandro Ago

Mik Hamada

Men's Singles

C Playoff #1

4

Single Elimination

Keith Radack

Virginia Shemanski

Tej Belagodu

Iain Dunn

Men's Singles

CPRT 40+

3

Round Robin

Clint Abdalla

Joel Schneider

Everett Brunelle

Men's Age Singles

60+

5

Round Robin

Carlos Robles

Dennis Harris

Gary Jones

Lorenzo Arredondo

Dave Dworsky

Men's Doubles

Open / Elite

5

Round Robin

Gabe Feldman / Majeed Shahin

Jonathan Dunn / Janel Tisinger

Luis Avila / Dane Elkins

Armando Bermudez / Philip Varela Jr.

Joel Adler / Chris Lawson

Men's Doubles

A / CPRT(40+) Playoff #1

4

Single Elimination

Chris Hawks / Chris Lawson

Sac Quintana / Ernie Rodriguez

Daniel Kreuzer / Durrell McAdoo

David Ornelas / Alonzo Tavares

Men's Doubles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Ricardo Cabrera / Richard De Anda

Scott Osgood / Ari Schaff

MCD

Men's Doubles

C

5

Round Robin

Shaun McCollum / Gabe Sandoval

Karime Estrella / Karina Estrella

Bryan Barbera / Iain Dunn

Joanne Chaffin / Gwen Silbert

Cody Elkins / Advait Kartik

Men's Doubles

Centurion+

6

Round Robin

Chris Hawks / John Oxford

Daniel Kreuzer / Durrell McAdoo

Will Garrow / Glenn Lusk

Dennis Harris / John Starks

Dave Dworsky / Roland Herberg

Lorenzo Arredondo / Chris Lawson

Women's Singles

Elite / A

3

Round Robin

Maureen Baldwin

Debralynn Kahikina

Virginia Shemanski

WBC

Women's Singles

B / C

7

Round Robin

Karime Estrella

Joanne Chaffin

Sara Ortiz

Alyson Renaldo

Kristine Varon

Sheila Salehian

Fernanda Saldana

WN

Women's Singles

Novice

3

Round Robin

Karina Estrella

Paula McCollum

Bonnie Rejaei

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions