2017 WRT GRACE WARRIOR MINISTRIES GEORGIA OPEN

Racquetball Tournament 5/5/2017 - 5/7/2017
2017 WRT GRACE WARRIOR MINISTRIES GEORGIA OPEN
Recreation ATL - Lilburn / Atlanta, GA USA


 
World Racquetball Tour

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:info@recreationatl.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

GA Racquetball Events

Georgia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

B10

Boy's Singles

10 and Under

1

Single Elimination

Marco Chan


Men's Age Singles

2430A

3

Round Robin

Felipe Cardona

Anuj Ghai

Suman Ray

Men's Age Singles

2540B

5

Single Elimination

Raman Tanwar

Francisco Fajardo

Roberto Medel

Rodney Harris

John Williams

Men's Age Singles

40+

3

Round Robin

Charles Turner

Jason Baez Alfonso

Mauricio Ordonez

Men's Age Singles

40+ C

2

Single Elimination

John Williams

Jaden Archer

Men's Age Singles

4550A

4

Single Elimination

Gerald Avella

John Wilson

Steven Cowart

Lugene Jackson

Men's Age Singles

50+

4

Single Elimination

Douglas Durham

Tyrone (tony) White

Derrick Randall

Bill Ruple

Men's Age Singles

5065B

5

Single Elimination

Douglas Deheck

Philip Enteles

Paul Boswell

Brian Fogarty

Julian Thayer

Men's Age Singles

55+

4

Round Robin

Bryan Titus

Phillip Waugh

Gary Clarke

Don Gale

Men's Doubles

4550A

4

Single Elimination

Kevin Wiley / Kelly Leblanc

Gabriel Bruzzi / Raymond Engheben Iii

John Wilson / Lugene Jackson

Douglas Deheck / Robert Hastings

Men's Doubles

50+ B

1

Single Elimination

Douglas Deheck / Robert Hastings


MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Floyd McDonald / Alex Morales

Lugene Jackson / Rodney Harris

Michael Todd / Joseph Zerk

Gabriel Bruzzi / Raymond Engheben Iii

Tony Santora / Sergio Clemente

Parker McCoy / Jeff McCoy

Ishmail Mingo / Lorenzo Fleming

Men's Doubles

Centurion+ Open Playoff #1

2

Single Elimination

Bill Deluca / Billy Cannon

Bryan Titus / Don Gale

MED

Men's Doubles

Elite

9

Single Elimination

Bill Deluca / Billy Cannon

Rhett Rainey / Randy Pores

Charles Turner / Ronald Hubka

Donald Williams / John Crowe

Phillip Waugh / Tyrone (tony) White

Kevin Wiley / Eric Saghini

Don Gale / Kevin Hafliger

Cruz Acosta / Robert Galvin

Men's Doubles

WRT

11

Single Elimination

Alejandro Cardona / Gerardo Franco

Felipe Camacho / Jaime Martell

Andree Parrilla / Rodrigo Montoya

Hiroshi Shimizu / Mario Mercado

Luis Avila / Andrew Clarke

Set Cubillos / Andrés Gómez

Allan Crockett / Shane Karmelin

Jeremy Best / Jim Minkel

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Felipe Cardona

Floyd McDonald

Tony Santora

Mauricio Ordonez

Sergio Clemente

Gerald Avella

Michael Todd

Frank Greenfield

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Anuj Ghai

Raman Tanwar

Sergio Clemente

Rodney Harris

Robert Hastings

Hunter Pores

Felipe Cardona

Emmalie Kernan

MC

Men's Singles

C

12

Single Elimination

Rish Vaidyanathan

Paul Boswell

Brian Fogarty

Kedar Janwadker

Greg Saylor

Trevor Bentley

Jason Chan

Joseph Zerk

MD

Men's Singles

D

6

Single Elimination

Greg Saylor

Sarah Poydence

Jaden Archer

Julian Thayer

Marco Chan

Alton Drew

ME

Men's Singles

Elite

18

Single Elimination

Jason Baez Alfonso

Yacouba Keita

Douglas Durham

Jim Harvey

Bill Ruple

Todd Upchurch

Charles Turner

Bryan Parker

Men's Singles

WRT

30

Single Elimination

Andree Parrilla

Rodrigo Montoya

Jake Bredenbeck

Alejandro Cardona

Jaime Martell

Gerardo Franco

David Horn

Kevin Vazquez

Men's Singles

WRT Consolation

16

Single Elimination

Felipe Camacho

Jim Minkel

Yacouba Keita

Andrés Gómez

Roberto Leyes Jr

Ryan Summerford

Robert Hemphill

Austin Cunningham

Mixed Doubles

Elite

9

Single Elimination

Alexis Ross / Billy Cannon

Gary Clarke / Tami Costanza

Cecil McNair / Joy Mattocks

Marsha Johnson / Wes Wesley

Bill Deluca / Mary Mouw

Tony Santora / Tricia Brown

Alex Kerr / Emmalie Kernan

Felicia Green / Cruz Acosta

WED

Women's Doubles

Elite

3

Round Robin

Joy Mattocks / Tricia Brown

Marsha Johnson / Graciana Wargo

Ursurla Wiley / Kelly Leblanc

WOD

Women's Doubles

Open

3

Round Robin

Tara Borrero / Kanesha Madison

Felicia Green / Tami Costanza

Marsha Johnson / Donna Jones

WA

Women's Singles

A

3

Round Robin

Ursurla Wiley

Teri Lynn Moss

Carolyn Dwyer

WB

Women's Singles

B

4

Round Robin

Andrea Rocha

Sarah Poydence

Carolyn Dwyer

Teri Lynn Moss

Women's Singles

Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Felicia Green

Joy Mattocks

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions