Jesters Pacific Northwest Junior Championships

Squash Tournament 2/16/2017 - 2/19/2017
Jesters Pacific Northwest Junior Championships
Cedar Hill Squash Club - Victoria, BC CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:philipgreen@shaw.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Boy's Singles

Main Division Under 19

26

Single Elimination

Brett Schille

Ryan Picken

Akasham Rajagopaul

Elliott Hunt

George Crowne

Noel Heaton

Liam Marrison

William Kuhn

Boy's Singles

Main Division Under 17

29

Single Elimination

Douglas Kosciukiewicz

John Dempsey

Emilio Carrillo

Sayeed Mavani

Matt Bicknell

Kellan O'Neill

James Toth

Alexander Kirbyson

Boy's Singles

Main Division Under 15

22

Single Elimination

Seif Elfiky

Jacob Lin

Christian Yuen

Mohamed Kamal

Gabriel Yun

Liam Jinks

Jason Herring

Jordan King

Boy's Singles

Main Division Under 13

19

Single Elimination

Joseph Toth

Alexander Yuzpe

Michael Knapp

Murdoch Morrison

Austin Des Mazes

Christian Waldron

Alex George

Devin Zucko

Boy's Singles

Main Division Under 11

12

Single Elimination

Samuel Boulanger

Ryan Vest

Galen Armstrong

Liam Waldron

Pablo Flechas

Owen Borland

Maxx Yuen

Omar Dweek

Girl's Singles

Main Division Under 19

20

Single Elimination

Grace Thomas

Andrea Toth

Emma Jinks

Hannah Blatt

Nicole Kendall

Charlotte Orcutt

Lucia Bicknell

Megan Picken

Girl's Singles

Main Division Under 17

13

Single Elimination

Sarah Cao

Taylor MacKay

Kate Pitfield

Jaime Delorme

Josephine Adams

Meira Padda

Brooklyn McCasey

Halle Singh

Girl's Singles

Main Division Under 15

11

Single Elimination

Julia Horsey

Nicole Temple

Jana Dweek

Zane Gaskin

Ellie Ross

Alexandra Brown

Sophie Dorrius

India Edwards-Loewen

Girl's Singles

Main Division Under 13

12

Single Elimination

Grace Huang

Maria Min

Maddison Laine

Ava Bicknell

Kathryn Herring

Katie Boulanger

Rya Burns

Sage Eberhard

Boy's Singles

Under 17/19B

10

Single Elimination

Lucas Galloway

Mark Felea-Motet

Aamir Djearam

Finley Armstrong

Matty Wilke

Thomas Dryden

Pol Hosakul

Will Johnson

Boy's Singles

Under 15 B

23

Single Elimination

Ian Heck

Cole Parmar

Oliver Kerr

Nick Deserre

Matt Sweeney

Alan Lin

Max Bramadat

David Baker

Boy's Singles

Under 13 B

13

Single Elimination

Razaan Lalji

Ty Driscoll

Ryan Khakzad

Erik Lin

Tavin Williams

Owen Vincent

Harrison Helliwell

John Duffey

Boy's Singles

Under 11 B

10

Single Elimination

Nathan Campo

Anderson Brown

Jonathan Gower

Evan Watson

Pierce Johnson

Kaz Malhotra

Nori Low

Rannon Johnson

Girl's Singles

Under 17 B

5

Round Robin

Annika Lakhani

Angel Hu

Carolina Mees

Renata Garcia Manzano

Chloe Cho

Boy's Singles

Main Division Under 11 Bronze

4

Single Elimination

Gavin Burns

Pablo Flechas

Adrian Schulman

Maxx Yuen

Boy's Singles

Main Division Under 11 Consolation

8

Single Elimination

Owen Borland

Roman Bicknell

Omar Dweek

Weihan Wang

Gavin Burns

Pablo Flechas

Adrian Schulman

Maxx Yuen

Boy's Singles

Main Division Under 13 Bronze

7

Single Elimination

John Murphy

Campbell Wilson

Morven Liu

Donovan McCasey

Nicholas Lovett

Daniel Monroy

Ivan Johnson

Boy's Singles

Main Division Under 13 Consolation

15

Single Elimination

Maaz Shah

Yusuf Matti-Alvarez

Christian Waldron

William Znidarec

Devin Zucko

Alex George

Alexander Van Remmen

Austin Des Mazes

Boy's Singles

Main Division Under 15 Bronze

10

Single Elimination

Aaron Lakhani

Eric Van Remmen

Kevin Zhang

Lucas Jessa

John Boulanger

Hayden Clapperton

Joseph Weinerman

Matthew Campo

Boy's Singles

Main Division Under 15 Consolation

18

Single Elimination

Matias Totz

Liam Jinks

Jason Herring

Rio Schafer

Jordan King

Ben Boulanger

Gosha Iazvenko

Gabriel Yun

Boy's Singles

Main Division Under 17 Bronze

13

Single Elimination

Jonathan Fan

Bryce Kristjansson

Stephen Messier

Tyson Schille

Seung Choi

Phillip Sing

Stanley Weng

Justin Miles

Boy's Singles

Main Division Under 17 Consolation

25

Single Elimination

Matt Bicknell

Kellan O'Neill

Ismael Matti- Alvarez

Alexander Kirbyson

Kiyan Dhanani

James Toth

Raziq Kassam

Alex Achtymichuk

Boy's Singles

Main Division Under 19 Bronze

10

Single Elimination

Sam Scivier

Duncan Grace

Hunter Kristjansson

Peter Trafford

Byron Wong

Liam Knapp

Aidan Temple

Antonio Carrillo

Boy's Singles

Main Division Under 19 Consolation

22

Single Elimination

George Crowne

Liam Marrison

Noel Heaton

William Kuhn

Michael Greenwood

Dominic Wren

Jackson Kay

Abdelrahman Dweek

Boy's Singles

Under 11 B Bronze

4

Single Elimination

Rannon Johnson

Pierce Johnson

Nori Low

Masa Low

Boy's Singles

Under 11 B Consolation

6

Single Elimination

Kaz Malhotra

Safeer Lalji

Pierce Johnson

Nori Low

Rannon Johnson

Masa Low

Boy's Singles

Under 13 B Bronze

5

Single Elimination

Samuel Kessner

Owen Vincent

Harrison Helliwell

Jeffrey Leung

Gerry Liu

Boy's Singles

Under 13 B Consolation

9

Single Elimination

Lucas Quon

John Duffey

Tavin Williams

Ryan Chow

Owen Vincent

Samuel Kessner

Gerry Liu

Harrison Helliwell

Boy's Singles

Under 15 B Bronze

11

Single Elimination

Sebastian Brubaker

Jaxson Grenke

Markus Muller

Louis Champion

Napatr Sansanneeyawet

Oscar O'Connor

Jason Illing

Ben Ingimundson

Boy's Singles

Under 15 B Consolation

19

Single Elimination

Alan Lin

David Baker

Diego Cervantes

Aiden McCabe

Ronan Brookes

Max Bramadat

Liam Mayes

Matt Sweeney

Boy's Singles

Under 17/19B Bronze

4

Single Elimination

Sam Shipley

Matty Wilke

Lorenzo Ramos

Pol Hosakul

Boy's Singles

Under 17/19B Consolation

6

Single Elimination

Thomas Dryden

Will Johnson

Matty Wilke

Lorenzo Ramos

Sam Shipley

Pol Hosakul

Girl's Singles

Main Division Under 13 Bronze

4

Single Elimination

Sofia Quon

Carla Van Remmen

Lialah Mavani

Madeline Wilson

Girl's Singles

Main Division Under 13 Consolation

8

Single Elimination

Kathryn Herring

Rya Burns

Sage Eberhard

Katie Boulanger

Sofia Quon

Lialah Mavani

Carla Van Remmen

Madeline Wilson

Girl's Singles

Main Division Under 15 Bronze

5

Single Elimination

Sophie Dorrius

Catrina Laine

RaphaŽlle Poulin

Ellie Ross

Alyssa McCasey

Girl's Singles

Main Division Under 15 Consolation

7

Single Elimination

Alexandra Brown

India Edwards-Loewen

Ellie Ross

Sophie Dorrius

Alyssa McCasey

RaphaŽlle Poulin

Catrina Laine

Girl's Singles

Main Division Under 17 Bronze

5

Single Elimination

Summer Schofield

Kaitlin Laine

Ava Cairns- Locke

Rachel Yuen

Julia Dorrius

Girl's Singles

Main Division Under 17 Consolation

9

Single Elimination

Meira Padda

Halle Singh

Josephine Adams

Brooklyn McCasey

Kaitlin Laine

Rachel Yuen

Julia Dorrius

Ava Cairns- Locke

Girl's Singles

Main Division Under 19 Bronze

8

Single Elimination

Amelia Knapp

Yu Quan Ng

Gabrielle Morin

MacKenzie Clapperton

Sana Syed

Reese MacLean

Lindsay Kuracina

Anika Kurji

Girl's Singles

Main Division Under 19 Consolation

16

Single Elimination

Charlotte Orcutt

Sydney Maxwell

Lucia Bicknell

Nicole Kendall

Megan Picken

Cynthia Cao

Bethany Churchill

Brooke Herring

Girl's Singles

Under 13/15B Playoff #1

4

Single Elimination

Bernice Xiao

Juliana Angel

Ava Galloway

Chloe Deserre

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions