Dallas 40 Love Tennis Classic 2017

Tennis Tournament 7/14/2017 - 7/17/2017
Dallas 40 Love Tennis Classic 2017
Kiest Tennis Center - Dallas, TX USA


 

TENNIS EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:wallacesmith775@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Tennis event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Men's Singles

4.5

13

Single Elimination

Darren McGilbray

Jerome Stringfield

Men's Singles

4.0

8

Single Elimination

Louis Guzman

Joey Odei

Men's Singles

3.5

7

Single Elimination

Jeffrey Wilborn

Rickey McCants

Men's Age Singles

50+

7

Single Elimination

Rubben Henderson

Robert Garza

Men's Age Singles

60+

4

Single Elimination

Richard Griffin

Larry Carroll

Men's Age Singles

70+

5

Single Elimination

Rudolph Guevara

Willie Atkins

Men's Doubles

9.0

8

Single Elimination

Gary Whiting / Ronnie Blake

Hector Galarza / Duane Bacon

Men's Doubles

8.0

7

Single Elimination

Jerome Stringfield / Rick Downey

Dave Brown / Issa Lamizana

Men's Doubles

7.0

7

Single Elimination

Dominique Moore / J Aundre Clinton

Alfred Todd / Clyde Lee

Men's Doubles

50+

6

Single Elimination

Reggie Hill / Shawn Bowen

Michael De Los Santos / Robert Garza

Men's Doubles

60+

10

Single Elimination

Larry Bibb / Omar Garcia

Clarance Jefferson / Warring Johnson

Men's Doubles

70+

4

Single Elimination

Larry Carroll / Rudolph Guevara

Alvin Wimberly, Jr / James Turner

Women's Singles

3.5

5

Single Elimination

Stacy Holdman

Michelle Robertson

Women's Singles

3.0

6

Single Elimination

Pamela Broussard

Sheila Checotah

Women's Doubles

9.0

3

Round Robin

Allisha Washington / Kimberly Witchet

April Street / Sharon Evans-Brooks

Women's Doubles

7.0

9

Single Elimination

Sheila Jackson / Subrina Johnson

Marilyn Williams / Valarie Brown

Women's Doubles

6.0

3

Round Robin

Bobbie Lee / Terry Stewart

Bonita Gooch / Sheila Checotah

Women's Doubles

50+

4

Single Elimination

Gaynell Montgomery / Maria Guevara

Jill Dapremont / Teresa Jones

Mixed Doubles

9.0

7

Single Elimination

Scott Martinson / Veloria Martinson

Jamail Cheatham / Kirsten Pierce

Mixed Doubles

8.0

11

Single Elimination

Jill Dapremont / Nick Ward

Chermane Fletcher / Elston Jones

Mixed Doubles

7.0

13

Single Elimination

Dee Dee Bias / Norman Moore

Steven Fairweather / Sheila Jackson

50X

Mixed Doubles

50+

6

Single Elimination

Avon DeGrafenread / Beverly Harrell

Lori Swanier / Ronnie Blake

60X

Mixed Doubles

60+

6

Single Elimination

Errol Saunders / Garretta Saunders

Bonita Gooch / Clarance Jefferson

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Tennis Event Information | Tennis Event Sponsors | Tennis Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions