Racquetball Tournament 1/20/2017 - 1/22/2017
Grand Canyon State Games Winter Racquetball Tournament 2017
Arizona State University Sun Devil Fitness Center - Tempe, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:dprattski@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Jesse Giron

Mark Monje

Darin Randles

Michael Guriel

Tim King

Frank Taddonio

Victor Sanabria

ME

Men's Singles

Elite

6

Single Elimination

Steve Springer

Herman Deluna

Brent Johnson

Sean Davis

Carlos Salas Jr.

Tim King

MA

Men's Singles

A

13

Single Elimination

James Lamont

Melania Sauma

Jason Seagul

Sean Davis

Darryl Hunter

Carlos Salas Jr.

James Rupert

Ken Osorio

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

David Bandelier

Adam Rolnick

Brent Beers

Alan Jorgensen

Chris Holcomb

Noe Rascon

Rudy (gus) Garcia

Coy Rogers

Men's Singles

Men's C/D Singles

5

Round Robin

Robert Saffo

Tina Vander Pol

Lyle Stewart

Patrick Becker

Ben Karren

Men's Age Singles

Men's 45/55/65 B/C Singles

8

Single Elimination

Don Greenwald

Mathew Weber

Len Gerelus

Danny Keddy

Lyle Stewart

John Esposito

Robert Saffo

Frank Gonzalez

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Darin Randles / Mark Monje

Gary Desanti / Herman Deluna

Victor Sanabria / Darryl Hunter

MED

Men's Doubles

Elite

4

Round Robin

Matthew Koop / Mel West

Tim Ryder / Todd Elias

Brent Johnson / Ryan Patterson

Luis Garcia / Rene Cordero

MAD

Men's Doubles

A

12

Single Elimination

Chris Handorf / Roberto Tijerino

Luis Garcia / Rene Cordero

Bruce Pope / Ed Pardo

Omar Duarte / Octavio Duarte

Cesar Noriega / Freddie Villalon

Rick Cannone / Ron Couch

Edgar Sanchez / John Ortiz

Don Greenwald / Peter Prucha

MBD

Men's Doubles

B

15

Single Elimination

Larry King / Tom Schartz

Cesar Noriega / Freddie Villalon

Curt Baumgarth / Rick Cannone

Edgar Sanchez / John Ortiz

Bill Trott / Len Gerelus

Brent Beers / Noe Rascon

Robbie Rosas / Alan Jorgensen

David Bandelier / Marc Tubbs

MCD

Men's Doubles

C

6

Single Elimination

Alfonso Sandoval / Robbie Rosas

Mathew Weber / Scott Froehle

Preston Becker / Patrick Becker

Joel Ramirez / Lorena Chables

Gary Wells / Zach Wells

John Esposito / Tina Vander Pol

Women's Doubles

Women's Elite/A Doubles

3

Round Robin

Cathy Clements / Patrice Calvi

Kim Holderness / Nancy Bortfeld

Lisa Bu / Susie Boulanger

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

4

Round Robin

Melania Sauma / Ryan Patterson

Lisa Bu / Mel West

Gary Desanti / Nancy Green

Ron Couch / Susie Boulanger

XAB

Mixed Doubles

A / B

6

Single Elimination

Patrice Calvi / Roberto Tijerino

James Lamont / Kim Holderness

Katherine Rodriguez / Peter Prucha

Matthew Koop / Michelle Wilson

Libby White / Matt White

James Rupert / Nancy Bortfeld

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions