Racquetball Tournament 2/24/2017 - 2/26/2017
2017 ISRA State Doubles Championships
Glass Court Swim And Fitness - Lombard, IL USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:laurelmdavis@comcast.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

IL Racquetball Events

Illinois State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Jorge Ortiz / Michael Fornero

Alok Mehta / Andrew Price

Shane Jackson / Jack Johnson

Anthony Cosmano / Cheryl Gudinas

Eric Van Marion / Alcides Gutierrez

Eric Mathews / Geoff Goldblatt

MAA

Men's Doubles

AA

4

Single Elimination

Eric Mathews / Geoff Goldblatt

Eric Van Marion / Alcides Gutierrez

Shane Jackson / Jack Johnson

MAD

Men's Doubles

A

15

Single Elimination

James Zidek / John Puccio

Anthony Cosmano / Michael Fornero

Antonio Vazquez / Luis Monsreal

Andrew Stoltmann / Angelo Moca

Jesus Sotelo / Noel Sotelo

Jairo Torres / Bernie Bustos

David Coyner / Peter McCauley

Bruce Young / Hung Che

MBD

Men's Doubles

B

12

Single Elimination

Gallagher Garcia / Jose Garcia

Allen Bell / Mark Buckley

Anthony Giacalone / Glen Bero

Jeff Holmgaard / Jeff Miller

Noel Sotelo / Jesus Sotelo

Randal Ashton / Rich Morales

Porfirio Villalobos / Ranferi Salgado

Jose L. Arteaga / Tony Garcia

MCD

Men's Doubles

C

6

Single Elimination

Daniel Terrazas Ii / Valentinas Presniakovas

Henry Gutierrez / Paul Nijensohn

Bilal Muhammad / Rashid Muhammad

Jose L. Arteaga / Stephen Lindstrom

Daniel Barrera / Miguel Angel Perez

Carlos Canessa / Rich Morales

Men's Doubles

Men's 25/40

4

Round Robin

Basilio Salazar / Jorge Ortiz

Danny Ortega / Eric Van Marion

Shane Jackson / Tom Neal

Alcides Gutierrez / Arnold Ortega

Men's Doubles

50+

5

Round Robin

David Bachar / Thomas Utterback

Cedric Bell / Tim Dern

Jerry Kee / Juan Martinez

Bernie Bustos / Jairo Torres

George Pappas / John Moscato

Men's Doubles

55+

8

Single Elimination

Lee Frick / Tom Neal

James Schlicher / Rajesh Sondhi

Dave Milazzo / Steven Lloyd

George Steffens / Mitchell Becker

Jeffrey Grace / Tony Cosmano

Frank Bunker / John Moscato

David Lilly / Ron Schakowsky

Scot Tennant / Scott Field

Men's Doubles

Men's 60/65+

3

Round Robin

David Lilly / Joe Silius

Dave Milazzo / Frank Milazzo

Bill Roberts / Dennis McKee

Men's Doubles

Combined 100+

6

Single Elimination

John Thorson / James Schlicher

Lee Frick / Basilio Salazar

Cedric Bell / Eric Battaglia

Andy Pitock / Eric Jensen

Jeff Miller / Jeff Holmgaard

Scot Tennant / Scott Field

Men's Doubles

Men's 40/45/55+ A

6

Single Elimination

Bruce Young / Hung Che

Antonio Vazquez / Argyll Piansay

David Coyner / Peter McCauley

Bill Roberts / Dennis McKee

Jack Johnson / Randal Ashton

Mike Davern / Richard Seaberg

Men's Doubles

Men's 35/45 Intermediate

3

Round Robin

Jose Alberto Acosta / Ranferi Salgado

Henry Gutierrez / Paul Nijensohn

Glen Bero / Tom Barr

WOA

Women's Doubles

Women's Open/Age

9

Single Elimination

Cari Mory / Kelly Gremley

Liz Molitor / Janet Eminger

Lynn Yeazell / Laurel Davis

Diane Bunker / Karin McCauley

Carolyn Watkins-Vazquez / Letty Maldonado

Deanna Munro / Dolores Lamberson

Cheryl Kirk / Julianne Valentino

Emily Fauser / Susan Mueller

Women's Doubles

Women's Open/Age Consolation

5

Single Elimination

Edith Seaman / Lurine Barnes

Cheryl Kirk / Julianne Valentino

Deanna Munro / Dolores Lamberson

Carolyn Watkins-Vazquez / Letty Maldonado

Mixed Doubles

Open

6

Single Elimination

Alok Mehta / Cheryl Gudinas

Kelly Gremley / Shane Jackson

Geoff Goldblatt / Lynn Yeazell

Cari Mory / Antonio Vazquez

Matt Reeser / Susan Mueller

Luis Monsreal / Gisela Gomez

Mixed Doubles

A

7

Single Elimination

John Puccio / Jonelle Dubois

Gallagher Garcia / Gisela Gomez

Deanna Munro / Glen Bero

Melissa Musick / Tony Garcia

Ed Esparza / Emily Fauser

Dolores Lamberson / Jairo Torres

Alfredo Aranda / Edith Seaman

Mixed Doubles

Mixed 40/45+

5

Round Robin

Alok Mehta / Karin McCauley

Matt Reeser / Susan Mueller

Juan Martinez / Letty Maldonado

Kevin Yeazell / Lynn Yeazell

Carolyn Watkins-Vazquez / Joe De Armas

Mixed Doubles

Mixed 50/55+

4

Round Robin

Thomas Utterback / Janet Eminger

Andy Pitock / Cheryl Kirk

Liz Molitor / David Bachar

Diane Bunker / Frank Bunker

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions