Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles Small Ball

Open

20

Single Elimination

David Munson

Leo Canales, Jr

Dane Szatkowski

Marco Lemus

Anthony Collado

Tyler Stoffel

Kyle Kloss

Max Langmack

 

WO

Women's Singles Small Ball

Open

18

Single Elimination

Hilary Rushe

Rachel Fox

Kyra Vidas

Robin Sterrett

Lisa Ledvora

Christi Valicenti

Nikki Theobald

Carina Aguilar

 

MA

Men's Singles Small Ball

A

19

Single Elimination

Yoni Pogofsky

Tony Clarke

Peter Jansen

Patrick Cooke

Devin Peters

Dan Valera

Chandler Straw

Matt Vollink

 

WB

Women's Singles Small Ball

B

8

Single Elimination

Allie Weston

Hannah Fogle

Madison Drake

Lindsey Sterrett

Bridget Yokiel

Marketa Riley

Joelle Anderson

Annabeth Gibbons

 

MB

Men's Singles Small Ball

B

21

Single Elimination

Carter Kounovsky

Sean Jucas

Tommy Mogavero

Gabriel Bautista

Jackson Turrentine

Dan Allen

Roman Garcia Solorio

Collin Peters

 

MCN

Men's Singles Small Ball

C / Novice

12

Single Elimination

Dominic Sibilano

David Carrillo

Justin Rich

Erik Van Swol

Sang Myong Lee

Jericho Rapp

Jimmy Connolly

Robert Sharp

 

M35

Men's Singles Small Ball

Seniors (35+)

6

Single Elimination

Mike Munson

Dane Szatkowski

Kevin Greco

Tony Clarke

Ray Burzic

Jeremy Muscia

 

M40

Men's Singles Small Ball

Master (40+)

6

Single Elimination

Shane Conneely

Stas Hammond

Jake Komsthoeft

Oscar Zamora

Nick Kerins

Jesse Valera

 

M50

Men's Singles Small Ball

Golden Master (50+)

11

Single Elimination

James Cooke

Steve Frederick

John Stoffel

Robert O'Donnell

Enrique Gonzalez

Dan Allen

Paul Sum

Des Paden

 

M60

Men's Singles Small Ball

Diamond Masters (60+)

11

Single Elimination

Eli Seaman

David Dohman

Scott Rosenthal

Tom Allen

Sean Conneely

Jeffrey Wesson

Bob Anderson

Jesse Valera

 

M70

Men's Singles Small Ball

Veteran Masters (70+)

3

Round Robin

Frank Barbaro

Bill Trimble

James Elsener

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro