MRU Open & PSA

Squash Tournament 2/22/2017 - 2/26/2017
MRU Open & PSA
Mount Royal University - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:mruopen@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Men's Singles

Division 1 Bronze

8

Triple Knock-Out

Kiefer Waite

Samer Adeeb

Men's Singles

Division 1 Gold

13

Triple Knock-Out

Graham Kerford

Alex Scherer

Men's Singles

Division 1 Silver

4

Triple Knock-Out

Francois Auger

Todd Christianson

Men's Singles

Division 1 Yellow

2

Triple Knock-Out

Neil McClelland

Brendan Pruden

Men's Singles

Division 2 Blue

4

Olympic Format

Trevor Sawatzky

Murray Smith

Men's Singles

Division 2 Gold

16

Olympic Format

Jean-Michel Auger

Ashley Pretorious

Men's Singles

Division 2 Red

8

Olympic Format

Matt Zilinski

Robert Mitchell

Men's Singles

Division 2 White

4

Olympic Format

Jordan Ratzlaff

Carlos Vidal Wu

Men's Singles

Division 3 Blue

4

Olympic Format

Ken Chong

Moe Khawaja

Men's Singles

Division 3 Gold

16

Olympic Format

Tylor Volk

Farouk Shivji

Men's Singles

Division 3 Red

8

Olympic Format

Thomas West

Julian Midgley

Men's Singles

Division 3 White

4

Olympic Format

Joey Sheff

Rick Spyker

Men's Singles

Division 4 Blue

4

Olympic Format

Brock Stewart

Tony Avdicos

Men's Singles

Division 4 Gold

16

Olympic Format

Sam Zimmerman

Isaac Seto

Men's Singles

Division 4 Red

8

Olympic Format

Christopher Doyle

Bruce Lofting

Men's Singles

Division 4 White

4

Olympic Format

Steve Myers

Ian Douglas

Men's Singles

Division 5 Blue

4

Olympic Format

Andrew Poetker

Shane Gormley

Men's Singles

Division 5 Gold

16

Olympic Format

Alan Hannah

Serge Lojo

Men's Singles

Division 5 Red

8

Olympic Format

Ali Sadeghi

Cory Honstein

Men's Singles

Division 5 White

4

Olympic Format

Francisco Castrillon

Roland Jackman

Men's Singles

Division 6 Bronze

6

Triple Knock-Out

Ben Archibald

Troy Heibein

Men's Singles

Division 6 Gold

10

Triple Knock-Out

Ali Jadavji

Ryan Ellis

Men's Singles

Division 6 Silver

2

Triple Knock-Out

Igal Novogrebelsky

Artour Khouzine

Men's Singles

Division 6 Yellow

4

Triple Knock-Out

Brian Milloy

Ashley Leonard

Women's Singles

Division 1 Gold

7

Olympic Format

Koalby Ashkanase

Denise Hartley

Women's Singles

Division 1 Red

4

Olympic Format

Donna Lavinskas

Sandy Deren

Women's Singles

Division 2 Playoff #1

2

Single Elimination

Michelle Conway

Courtney Whibbs

Women's Singles

Division 2 Playoff #2

2

Single Elimination

Samantha Etherington

Chantal Milloy

Women's Singles

Division 2 Playoff #3

2

Single Elimination

Rissa Myers

Linda Jackman

Women's Singles

Division 3 Gold

8

Olympic Format

Anna Plato

Kamal Paul

Women's Singles

Division 3 Red

4

Olympic Format

Kara Myers

Genevieve Hugh

Women's Singles

Division 4 Bronze

8

Triple Knock-Out

Tina Larson

Tamara Ross

Women's Singles

Division 4 Gold

12

Triple Knock-Out

Christine Ruedy-Morin

Edith Konstantinov

Women's Singles

Division 4 Silver

4

Triple Knock-Out

Sinead McDonnell

Kate Granson

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions