Squash Tournament 3/2/2017 - 3/5/2017
Alberta Closed Championships
World Health, Edgemont - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:jhill@worldhealth.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

M1L

Men's Singles

Division 1

10

Single Elimination

Jacob Hooker

Brock Janzer

Men's Singles

Division 1 Bronze

4

Single Elimination

Omar Elfiky


Men's Singles

Division 1 Consolation

6

Single Elimination

Seif Elfiky

Kiefer Waite

M2L

Men's Singles

Division 2

8

Single Elimination

Alvin Xu

Domi Diaz

Men's Singles

Division 2 Consolation

4

Single Elimination

Murray Smith

Mohamed Kamal

M3L

Men's Singles

Division 3

8

Single Elimination

Nathan Smith

Nigel Lilley

Men's Singles

Division 3 Consolation

4

Single Elimination

Anthony Reimert

Zain Mahmood

M4L

Men's Singles

Division 4

12

Single Elimination

Abdalla Abouzeid

Kiegan Groot

Men's Singles

Division 4 Bronze

4

Single Elimination

Syed Rizvi

Roland Jackman

Men's Singles

Division 4 Consolation

8

Single Elimination

Sam Zimmerman

Julian Midgley

M5L

Men's Singles

Division 5

8

Single Elimination

Mauricio Monroy

Michael Chessa

Men's Singles

Division 5 Consolation

4

Single Elimination

Anthony Wttewaall

Darryl Einarson

M6L

Men's Singles

Division 6

5

Round Robin

Adil Hooda

Wayne Gaskin

Women's Singles

Division 1 Playoff #1

2

Single Elimination

Emma MacGillivray

Melina Turk

Women's Singles

Division 1 Playoff #2

2

Single Elimination

Jana Dweek

Nicole Temple

Women's Singles

Division 1 Playoff #3

2

Single Elimination

Jaime Delorme

Emma Yong

W2L

Women's Singles

Division 2

4

Round Robin

Zane Gaskin

Linda Jackman

W3L

Women's Singles

Division 3

8

Single Elimination

Linda Ambrosie

Tanya Wttewaall

Women's Singles

Division 3 Consolation

4

Single Elimination

Dana Cottreau

Farnoush Saiad Shirabad

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions