Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

60+CD

3

Round Robin

Steve Jessee

Bill White

J Scott Walton

 

Men's Age Singles

AGE AB Playoff #1

2

Single Elimination

Thomas Benjamin

Mike Long

 

Men's Age Singles

AGE CD Playoff #1

2

Single Elimination

Ryan Gilles

Patrick Buckley

 

Men's Age Singles

Men's Age OPEN

5

Round Robin

Bob Wright

Aj Bennett

Matthew Nuttall

Brad Berry

Mike Pace

 

MAD

Men's Doubles

A

3

Round Robin

Frank Rivera / Mike Long

Curt Briggeman / Ian Stroud

Kelvin Bodie / Craig Coleman

 

Men's Doubles

MBCdbls

4

Round Robin

Jeremy Eltz / Tom Morgan

Tim Agnew / Jody Ashley

Tom Trupe / Dan Lake

Ben Miracle / Patrick Buckley

 

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Fabrizio Mora / Andrew Kulback

Matthew Nuttall / Ryan Griffin

Adam Taylor / Gerry Godfrey

 

Men's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Frank Rivera

Brad Berry

Thomas Benjamin

Ian Stroud

 

Men's Singles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Tom Trupe

Mike Sliter

 

Men's Singles

C Playoff #1

4

Single Elimination

Tom Morgan

Tom Trupe

Steve Jessee

Dan Lake

 

Men's Singles

D / Novice

5

Round Robin

Dan Lake

Patrick Buckley

Bill White

Jerry Ramsey

J Scott Walton

 

Men's Singles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

James Black

Bob Wright

 

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Curt Briggeman / Jana Noble

Mike Long / Jessica Barrios

Jody Ashley / Chris Cerny

Dale Knotts / Cheryl Miller

 

Mixed Doubles

MxdBC

3

Round Robin

Jessica Barrios / Dan Lake

Seamus O'Sullivan / Brooke Drinkall

Amy Dickey / Cheyenne Riker

 

Mixed Doubles

Open

3

Round Robin

Adam Taylor / Laura Pesek

Andrew Kulback / Natalie Domelle

Kim Reimschisel / Fabrizio Mora

 

Women's Doubles

Women's Doubs

2

Round Robin

Kim Reimschisel / Laura Pesek

Jana Noble / Chris Cerny

 

Women's Singles

WBC

3

Round Robin

Chris Cerny

Cheryl Miller

Brooke Drinkall

 

Women's Singles

WOA

4

Round Robin

Natalie Domelle

Kim Reimschisel

Jessica Barrios

Linda Shanahan

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com