2017 USA Racquetball Regionals-Illinois

Racquetball Tournament 4/21/2017 - 4/23/2017
2017 USA Racquetball Regionals-Illinois
Glass Court Swim And Fitness - Lombard, IL USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:petersgeoff@hotmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

IL Racquetball Events

Illinois State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Alok Mehta

Alcides Gutierrez

Jorge Ortiz

Frank Wrobel

Antonio Vazquez

Roberto Rivas

Matthew Nuttall

Juan Martinez

MAA

Men's Singles

AA

4

Single Elimination

Antonio Vazquez

Roberto Rivas

Matthew Nuttall

Juan Martinez

ME

Men's Singles

Elite

2

Single Elimination

Roberto Rivas

Matthew Nuttall

MA

Men's Singles

A

8

Single Elimination

David Coyner

Thomas Zielecki

Michael Kowalczyk

Bernie Bustos

Nadeem Sharifuddin

Jairo Torres

Ed Esparza

Geoffrey Peters

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Jairo Torres

Geoffrey Peters

Ed Esparza

Nadeem Sharifuddin

MB

Men's Singles

B

7

Single Elimination

Nadeem Sharifuddin

Brad Simon

Jesse Ortiz

Richard Seaberg

Robert Dreger

Rishi Saripalle

Eugen Gheorghiu

cMB

Men's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Eugen Gheorghiu

Robert Dreger

Rishi Saripalle

Richard Seaberg

MC

Men's Singles

C

6

Single Elimination

Daniel Barrera

Robert Dreger

Hector Herrera

Miguel Angel Perez

John Esposito

Thomas George

cMC

Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Thomas George

John Esposito

Hector Herrera

MD

Men's Singles

D

3

Round Robin

Thomas George

Connor Hepburn

Adam Coyner

Men's Age Singles

30+

2

Round Robin

Matthew Nuttall

Daniel Barrera

Men's Age Singles

30+/40+

3

Round Robin

Alcides Gutierrez

Matthew Nuttall

Daniel Barrera

Men's Age Singles

40+

1

Round Robin

Alcides Gutierrez


Men's Age Singles

45+

2

Single Elimination

Alok Mehta

Antonio Vazquez

Men's Age Singles

45+/50+/60+

6

Single Elimination

Alok Mehta

James Jones

Antonio Vazquez

Juan Martinez

Frank Milazzo

Geoffrey Peters

Men's Age Singles

50+

1

Single Elimination

Juan Martinez


Men's Age Singles

60+

3

Single Elimination

James Jones

Frank Milazzo

Geoffrey Peters

Men's Age Singles

45+/50+/60+ Consolation

4

Single Elimination

Geoffrey Peters


Men's Age Singles

30+ B

1

Round Robin

Rishi Saripalle


Men's Age Singles

55+ B

2

Round Robin

Eugen Gheorghiu

Richard Seaberg

Men's Age Singles

65+ B

1

Round Robin

Ernesto Tan


Men's Age Singles

B

4

Round Robin

Rishi Saripalle

Eugen Gheorghiu

Ernesto Tan

Richard Seaberg

Men's Age Singles

40+ C

2

Round Robin

Miguel Angel Perez

John Esposito

Men's Age Singles

40+C/60+C

3

Round Robin

Hector Herrera

Miguel Angel Perez

John Esposito

Men's Age Singles

60+ C

1

Round Robin

Hector Herrera


Men's Doubles

40+

2

Single Elimination

Andy Pitock / Eric Jensen

Dennis Clarke / John Esposito

Men's Doubles

A / B

5

Single Elimination

James Zidek / John Puccio

Bernie Bustos / Ed Esparza

Frank Wrobel / Michael Kowalczyk

Jairo Torres / Jerry Kee

Jesse Ortiz / Joe De Armas

Men's Doubles

A/B/40+

7

Single Elimination

James Zidek / John Puccio

Andy Pitock / Eric Jensen

Bernie Bustos / Ed Esparza

Frank Wrobel / Michael Kowalczyk

Jairo Torres / Jerry Kee

Jesse Ortiz / Joe De Armas

Dennis Clarke / John Esposito

Men's Doubles

A/B/40+ Consolation

4

Single Elimination

Jairo Torres / Jerry Kee

Dennis Clarke / John Esposito

Jesse Ortiz / Joe De Armas

Mixed Doubles

50+

1

Single Elimination

Andy Pitock / Cheryl Kirk


XOA

Mixed Doubles

Open / A

4

Single Elimination

Alcides Gutierrez / Gisela Gomez

Jerry Kee / Laurel Harper

David Coyner / Edith Seaman

Robert Dreger / Susan Mueller

Mixed Doubles

Open/A/50

5

Single Elimination

Andy Pitock / Cheryl Kirk

Alcides Gutierrez / Gisela Gomez

Jerry Kee / Laurel Harper

David Coyner / Edith Seaman

Robert Dreger / Susan Mueller

Mixed Doubles

Open/A/50 Consolation

4

Single Elimination

Jerry Kee / Laurel Harper

Robert Dreger / Susan Mueller

B10

Boy's Singles

10 and Under

3

Round Robin

Erick Gutierrez

Devin Mehta

Brandon Gollins

B12

Boy's Singles

12 and Under

2

Round Robin

Santiago Sanchez

Nathan Gollins

B14

Boy's Singles

14 and Under

3

Round Robin

Connor Hepburn

Matthew Gollins

Jorge Ortiz Iv

G10

Girl's Singles

10 and Under

1

Round Robin

Montserrat Torres


G12

Girl's Singles

12 and Under

2

Round Robin

Adina Ortiz

Sydney Prendergast

G14

Girl's Singles

14 and Under

1

Round Robin

Emily Sanchez


G8

Girl's Singles

8 and Under

1

Round Robin

Mackenzie Prendergast


JRS

Junior

Singles

13

Round Robin

Erick Gutierrez

Devin Mehta

Connor Hepburn

Adina Ortiz

Matthew Gollins

Santiago Sanchez

Brandon Gollins

Emily Sanchez

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions