Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Travis Mettenbrink

Art Spelts

Shaun Stone

Robert Tuttle

Jim Gilley

Robert Cole

Gautham Sura

Calvin Williamson

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Jim Gilley

Robert Cole

Gautham Sura

Calvin Williamson

 

ME

Men's Singles

Elite

11

Single Elimination

Raymond Smith Ii

Robert Tuttle

Scott Meyers

Scott St. Peter

Gautham Sura

Dan Smith

Carl Morales

Freddie Garcia

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

7

Single Elimination

Calvin Williamson

Gautham Sura

Dan Smith

Scott Wolford-Offhand

Bradley Anders

 

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Bradley Anders

Scott Wolford-Offhand

Steven Guiot

Jose Solis

Freddie Garcia

Scott St. Peter

Gary Parker

Jenny Cole

 

CMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Scott St. Peter

Mike Wedel

Gary Parker

Freddie Garcia

Brad McGlachlin

Ismael Parga

Jenny Cole

 

MB

Men's Singles

B

14

Single Elimination

Steven Guiot

Jose Solis

David Gream

Joe McElroy

Larry Oates

Arvind Kolhar

Ismael Parga

Enrique Alejandro Alvarado

 

CMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Levi Koehn

Rick Bryant

Teresa Clement

Bikash Gupta

Philip Hardwidge

George Martinez Jr

 

MC

Men's Singles

C

7

Single Elimination

Kyle Grimes

Bikash Gupta

Philip Hardwidge

Seth Johnson

Jason Buckley

Spencer Woods

Anton Cook

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Jason Buckley

Anton Cook

Spencer Woods

Seth Johnson

 

Men's Age Singles

40+

8

Single Elimination

Art Spelts

Shaun Stone

Robert Cole

Raymond Smith Ii

Kenneth Cook

Jim Gilley

Dan Smith

Carl Morales

 

Men's Age Singles

40+ Consolation

4

Single Elimination

Kenneth Cook

Jim Gilley

Dan Smith

Carl Morales

 

JRS

Junior Singles

Juniors

2

Round Robin

Annabel Cook

Connor Buckley

 

MAD

Men's Doubles

A

4

Round Robin

Jim Doherty / Scott Johnson

Jenny Cole / Scott Meyers

Gary Parker / Teresa Clement

Arden Koehn / Levi Koehn

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com