Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Boy's Singles

18/16 and Under

6

Round Robin

Andrew Gleason

Yash Maini

Alec Dickison

Benjamin Horner

Jason Sauer

Miles Mao

 

Girl's Singles

18/16 and Under

4

Round Robin

Kelly Maeda

Sabrina Bolt

Bridget Klohr

Ash Dozier

 

Men's Age Singles

60/65+

5

Round Robin

Bob Riley

Kim Keltner

Thomas Ewing

Stacy Sauer

Dwain Baldridge

 

MAD

Men's Doubles

A

5

Round Robin

Don Kuehn / Steve Angelo

Stacy Sauer / Doug Koyanagi

Craig Nielson / Chad Unterreiner

John Dowell / Johnny Greenberg

Alec Dickison / Jason Sauer

 

Men's Doubles

B / C Playoff #1

2

Single Elimination

Ben Farnsworth / Paul Gordon

Nick Patritti / James Storgion

 

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Brendan Giljum / Joe Koch

Marco Bertarelli / Mark Kissel

Paul Beffa / Nicholas Schmidt

Thurman Brooks / Yee Cheng

 

MA

Men's Singles

A

14

Single Elimination

Andrew Gleason

James Storgion

Joe Hoffmann

Robert Hoffmann

Brian Kissel

Lukas Bell

Jason Sauer

Craig Nielson

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Alec Dickison

Johnny Greenberg

Paul Ralph

Tracy Bucholz

Vijayender Tarun

Nick Ierardi

Jason Sauer

 

MB

Men's Singles

B

7

Single Elimination

Yash Maini

Dwain Baldridge

Anna Schwartz

Paul Ralph

Mark McClanahan

Nancy Davis

Matt Hansen

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Nancy Davis

Mark McClanahan

Matt Hansen

 

MC

Men's Singles

C

7

Single Elimination

Benjamin Horner

Anna Schwartz

Nancy Davis

Mark McClanahan

Tommy Harper

James Graves

Deep Maini

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Deep Maini

Tommy Harper

James Graves

 

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Drew Finke

Hal Rutherford

Mark Kissel

John Dowell

Paul Beffa

Erik Becker

Brian Kissel

Yee Cheng

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Yee Cheng

Brian Kissel

Erik Becker

Paul Beffa

 

Mixed Doubles

Open

4

Round Robin

Shari Coplen / Joe Koch

Brendan Giljum / Anna Schwartz

Amanda Maloney / Mark Kissel

Bella Bertarelli / Lukas Bell

 

D

Singles

D

6

Round Robin

Krish Maini

Kelly Maeda

Johnathan Prichard

Jack Fredrickson

Aidan Dozier

Ash Dozier

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com