2017 Capital Challenge

Racquetball Tournament 3/11/2017 - 3/11/2017
2017 Capital Challenge
Michigan Athletic Club - East Lansing, MI USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:rwesterbrink@riverside-is.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MI Racquetball Events

Racquetball Association of Michigan

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

35/45A

9

Single Elimination

Cyrus Chinoy

Andy DeBraber

Howard Webb, Jr.

Darrel Bartkowiak

Paul Herrman

Bruce Keeling

Jon Woolum

Daniel Mullin

Men's Age Singles

4555BC

4

Single Elimination

Jerry Foster

Joe Mullin

Chris Bouck

George Goudie

Men's Age Singles

55+ A

3

Round Robin

Dan Deitrich

Michael D'Almeida

J. Willie Lowe

Men's Doubles

B / C

6

Single Elimination

J. Willie Lowe / Sam Baldori

Wayne Rood / Joe Mullin

Chris Bouck / Larry Rawlinson

Robert Spears / Jonathan Lenard

Jerry Foster / Peter Serzo

David Holden / Jen O'Meara

Men's Doubles

B / C Consolation

4

Single Elimination

David Holden / Jen O'Meara

Jerry Foster / Peter Serzo

Chris Bouck / Larry Rawlinson

Men's Doubles

Open / A

16

Single Elimination

Joe Baldori / Steven Clark

Lars Cole / John Stallmer

Brandon Creamer / Daniel Mullin

Kevin White / Jackson White

James Scheuer / Michael Stetz

Loren Miller / Richard Westerbrink

Darrel Bartkowiak / Roy Gelerman

John Lager / Thomas Trueman

Men's Doubles

Open / A Consolation

8

Single Elimination

Scott Duryea / Caige Duryea

Andy DeBraber / Dan Deitrich

Howard Webb, Jr. / Cyrus Chinoy

Marty Bresnahan / Tom Jewell

Bruce Keeling / Sheldon Brown

John Leggett / Michael Brennan

Jon Woolum / Michael D'Almeida

Jason Kennedy / Tom Blakeslee

MA

Men's Singles

A

18

Single Elimination

Cyrus Chinoy

Paul Herrman

Andy DeBraber

John Lager

Tom Jewell

David Chirio

Howard Webb, Jr.

Daniel Mullin

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Thomas Trueman

Joe Mullin

Peter Serzo

Marty Bresnahan

Anthony Wilson

Wayne Rood

Larry Rawlinson

Jerry Foster

MC

Men's Singles

C

5

Single Elimination

Wayne Rood

Jonathan Lenard

Anthony Wilson

Chris Bouck

Robert Spears

ME

Men's Singles

Elite

11

Single Elimination

Scott Goudie

John Stallmer

Joe Baldori

Michael Stetz

Loren Miller

Nick Rood

Tom Jewell

Roy Gelerman

MO

Men's Singles

Open

5

Single Elimination

Jason Kennedy

Brandon Creamer

Steven Clark

Kevin White

Joe Baldori

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Anderson's Silk Screening
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions