Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

60+

4

Round Robin

Mike Collins

Robert Rivera

Joanne Pomodoro

Michael Cool

 

Men's Age Singles

70+

4

Round Robin

Bill Kelso

Mike Collins

Robert Ferrara

Mark Scheier

 

Men's Age Singles

M 40/50

5

Single Elimination

David Lane

Tony Prater

Don Jordan

Rolando Segura

Stephan Gauthier

 

Men's Age Singles

M 40/50 Consolation

3

Single Elimination

Rolando Segura

Don Jordan

Stephan Gauthier

 

Men's Doubles

B / C

3

Round Robin

Douglas Bonanno / Stephan Gauthier

Brian Gaffney / Ronald Laplante

George Spang / Neal Katz

 

Men's Doubles

Elite / A

10

Single Elimination

John Acampora / Mike Callagy

Richard Barrett / Rolando Segura

Dan Defrancesco / David Diperri

Paul Cino / Ron Dellagatta

Jim Monahan / Mark Skladony

Cecil Joseph / Tristan Dale

Cody Boucher / Norman Boucher

Douglas Bonanno / Steven Ragsdale

 

MOD

Men's Doubles

Open

2

Single Elimination

Erik Sweetser / Jonathan Alvarado

Jaime Boucher / Norman Escobar

 

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Tristan Dale

Don Jordan

Cecil Joseph

Cody Boucher

Jim Monahan

Alex Belval

Daniel Lott

Richard Barrett

 

MB

Men's Singles

B

3

Round Robin

David Diperri

Ronald Laplante

Amrith Kumar

 

MC

Men's Singles

C

2

Single Elimination

Amrith Kumar

David Lane Jr.

 

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Jonathan Alvarado

Ron Dellagatta

Erik Sweetser

David Lane

Jaime Boucher

Paul Cino

Tony Prater

Norman Escobar

 

MOC

Men's Singles

Open Classic Plate

4

Single Elimination

Jaime Boucher

Tony Prater

Paul Cino

Norman Escobar

 

Mixed Doubles

Mixed Doubles

4

Round Robin

Margo Houle / Stephen Spaziani

Callie Ponder / Curtis Ponder

Bill Kelso / Jean Bennett

Lynne Ragsdale / Steven Ragsdale

 

Women's Doubles

Women's doubles

3

Round Robin

Carmen Dyer / Cindy Aldous

Lynne Ragsdale / Callie Ponder

Margo Houle / Jean Bennett

 

Women's Singles

Elite / A

3

Round Robin

Joanne Pomodoro

Cindy Aldous

Callie Ponder

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com