Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th
 

Men's Age Singles

Men's All Age

7

Single Elimination

Boone Nicolls

Paul Thomas

Tim Minton

Robert Kramer

Marcio Hernandez

Rick Cunningham

Gary Parker

 

Men's Age Singles

Men's All Age Consolation

4

Single Elimination

Gary Parker

Marcio Hernandez

Rick Cunningham

 

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Mike Sole / Corey Sole

Charles Whitson / Rick Cunningham

Gary Crews / Max Moll

Gary Parker / Teresa Clement

Logan Boutin / Kurt Boutin

John Scott / Christopher Reavis

Jeremy Paul / Robert Kramer

 

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Logan Boutin / Kurt Boutin

Jeremy Paul / Robert Kramer

John Scott / Christopher Reavis

 

MBD

Men's Doubles

B

8

Single Elimination

David Hill / Dan Stolhand

Clayton Minton / Tim Minton

Evan Smith / Jim Olson

Dennis Bartlett / Carl Houvener

Raymond Creekbaum / Teresa Clement

Anand Kilambi / David Gream

Daniel Fergerson / Tony Noonkester

Charles Schoppel / Rich Helfrey

 

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Charles Schoppel / Rich Helfrey

Anand Kilambi / David Gream

Daniel Fergerson / Tony Noonkester

Raymond Creekbaum / Teresa Clement

 

MCD

Men's Doubles

C / D

5

Single Elimination

Carl Houvener / Dennis Bartlett

Raymond Creekbaum / Clayton Minton

Ginger Read / Karen Boutin

Jd McHenry / Rich Helfrey

Daniel Fergerson / Tony Noonkester

 

Men's Doubles

C / D Consolation

3

Single Elimination

Jd McHenry / Rich Helfrey

Ginger Read / Karen Boutin

Daniel Fergerson / Tony Noonkester

 

MED

Men's Doubles

Elite

8

Single Elimination

Jeff Francisco / Shaun Manning

Lee Larson / Lynn Johnson

Charles Whitson / Rick Cunningham

Don Wells / Richard Bocanegra

Scott Hjelm / Tom Hjelm

Gary Crews / Gary Parker

Scott St. Peter / Freddie Garcia

Cody Largent / Tim Spears

 

Men's Doubles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Scott Hjelm / Tom Hjelm

Scott St. Peter / Freddie Garcia

Gary Crews / Gary Parker

Cody Largent / Tim Spears

 

Men's Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Brad Guidry / Brian Watson

Corey Sole / Matthew Kindschi

 

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Scott St. Peter

Logan Boutin

Robert Kramer

Larry Pejak

Ismael Parga

James Detwiler

Tim Minton

Scott Hjelm

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

5

Single Elimination

Tim Minton

Evan Smith

James Detwiler

Ismael Parga

 

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Larry Pejak

James Detwiler

David Gream

Ismael Parga

Tony Noonkester

Clayton Minton

Steven Davis

Marcio Hernandez

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

7

Single Elimination

Marcio Hernandez


Tony Noonkester

Steven Hudson

 

ME

Men's Singles

Elite

8

Single Elimination

Boone Nicolls

Tom Hjelm

Gautham Sura

Tim Spears

Scott St. Peter

Freddie Garcia

Paul Thomas

Rodney Thompson

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Scott St. Peter

Paul Thomas

Freddie Garcia

Rodney Thompson

 

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Logan Reese

Donald Sims

Matthew Kindschi

Tom Hjelm

Corey Sole

Mitchel Endicott

Gautham Sura

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Mitchel Endicott

Corey Sole

Gautham Sura

 

Mixed Doubles

Mixed Doubles

5

Single Elimination

Lacy Kindschi / Matthew Kindschi

Eleanor Heger / Tim Spears

Karen Boutin / Rodney Thompson

Mike Sole / Therese Lewis

David Gream / Ginger Read

 

Mixed Doubles

Mixed Doubles Consolation

3

Single Elimination

Karen Boutin / Rodney Thompson

Mike Sole / Therese Lewis

David Gream / Ginger Read

 

Women's Singles

Women's Singles Combined

5

Round Robin

Lacy Kindschi

Teresa Clement

Therese Lewis

Eleanor Heger

Ginger Read

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com