Racquetball Tournament 5/5/2017 - 5/7/2017
2017 VA Military Classic / State Championships
Greenbrier North Ymca - Chesapeake, VA, VA USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:mbailey@ymcashr.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

VA Racquetball Events

Commonwealth of Virginia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MO

Men's Singles

Open

4

Round Robin

Rich Benderoth

Ricky Villanueva

Marcos Quinteros

Sidharth Chowdhry

Men's Singles

Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Francis Anum

Sharief Lachmansingh

Men's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Justin Carpenter

Brian Greene

Jack Spooner

Mokhtar Morgan

Men's Singles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Ivan Ibarra

Kevin Lo

MC

Men's Singles

C

3

Round Robin

Samuel Lawrence

Scott Martin

Nicholas Miehe

Men's Age Singles

Men's 24- and 35+

4

Round Robin

C L Murphy

Sidharth Chowdhry

Stephen Brown

Sergio Sanz

Men's Age Singles

45+ Open/Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Doug McGowen

Jeff Wagner

Men's Age Singles

Men's 65 and 75+ O/E

3

Round Robin

Jack Spooner

Kevin Dorr

Wayne Toyne

Men's Age Singles

45+ A/B Playoff #1

2

Single Elimination

Warren Judge

Ivan Ibarra

Men's Doubles

Open / Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Sharief Lachmansingh / Justin Carpenter

Ricky Villanueva / Richard Sampson

Men's Doubles

A / B Playoff #1

2

Single Elimination

Brian Greene / Ryan Collins

Jeffrey Lawrence / Alonzo Moody

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

3

Round Robin

Anthony Suede Harris / Maddie Melendez

Ariel Garcia / Fanta David

C. J. Frank / Sharon McNeill

Mixed Doubles

A / B Playoff #1

2

Single Elimination

Fanta David / Rolando Segura

Mar'Rizza Brasco / Mokhtar Morgan

Women's Doubles

Open / Elite

3

Round Robin

Carrie Hoeft / Mar'Rizza Brasco

Fanta David / Maddie Melendez

Sharon McNeill / Bonnie Gilroy

Men's Doubles

Centurion+ Open / Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Malia Bailey / William Innanen

Jeff Wagner / Richard Sampson

Men's/Womens Age Singles C/D plus A/B

Miscellaneous Singles Combined Playoff #1

2

Single Elimination

Al Kidd

Tom Gerhardt

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions