Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Women's Age Singles

35+ B/C

2

Round Robin

Cinnamon Untalan

Wendy Koop

 

Women's Age Singles

35+B/C45+B/C

6

Round Robin

Georgette Blomquist

Cinnamon Untalan

Victoria Pickard

Dawn Barton

Wendy Koop

Jennifer Briglia

 

Women's Age Singles

45+ B/C

4

Round Robin

Georgette Blomquist

Victoria Pickard

Dawn Barton

Jennifer Briglia

 

Women's Age Singles

50+

2

Round Robin

Jean Halahan

Marie Gomar

 

Women's Age Singles

50+/55+

10

Round Robin

Jean Halahan

Janet Tyler

Marie Gomar

Cindy Tilbury

Lisa Bu

Kathy Stellema

Janice Vosika

Susan Mueller

 

Women's Age Singles

55+

8

Round Robin

Janet Tyler

Cindy Tilbury

Lisa Bu

Kathy Stellema

Janice Vosika

Susan Mueller

Peggine Tellez

Cyd Evans

 

Women's Age Singles

55+ B/C

3

Round Robin

Dorette Leinemann

Jen Memhard

Marian Sullivan

 

Women's Age Singles

55+B/C65+B/C

4

Round Robin

Dorette Leinemann

Jen Memhard

Marian Sullivan

Judy Tavano

 

Women's Age Singles

60+

8

Round Robin

Marsha Berry

Susan Adams

Deb Stefandel

Lynette Froehlich

Ingrid Callmann

Jere Luttner

Pat Kwasigroch

Cheryl Kirk

 

Women's Age Singles

65+ B/C

1

Round Robin

Judy Tavano


 

Women's Age Singles

65+ Playoff #1

6

Single Elimination

Diana Matthews

Shirley Parsons

Jane Snyder

Kathie Trotter

Laurie Kitchen

Sharon Huczek

 

Women's Age Singles

70+

4

Round Robin

Paula Sperling

Teresa Rock

Carol Gellman

Kendra Tutsch

 

Women's Age Singles

70+/75+

6

Round Robin

Paula Sperling

Teresa Rock

Carol Gellman

Pauline Kelly

Marquita Molina

Kendra Tutsch

 

Women's Age Singles

75+

2

Round Robin

Pauline Kelly

Marquita Molina

 

Women's Doubles

35+

1

Round Robin

Wendy Koop / Cinnamon Untalan


 

Women's Doubles

35+/45+

7

Round Robin

Marie Gomar / Jean Halahan

Linda Moore / Michelle Wilson

Susie Boulanger / Lisa Bu

Patricia Greene / Victoria Pickard

Wendy Koop / Cinnamon Untalan

Georgette Blomquist / Jennifer Briglia

Dawn Barton / Marian Sullivan

 

Women's Doubles

45+

6

Round Robin

Marie Gomar / Jean Halahan

Linda Moore / Michelle Wilson

Susie Boulanger / Lisa Bu

Patricia Greene / Victoria Pickard

Georgette Blomquist / Jennifer Briglia

Dawn Barton / Marian Sullivan

 

Women's Doubles

55+ Playoff #1

6

Single Elimination

Mary Keenan / Marcia Richards

Janet Tyler / Cindy Tilbury

Cyd Evans / Frossene King

Susan Adams / Peggine Tellez

Dolores Lamberson / Susan Mueller

Debbie Chaney / Deb Stefandel

 

Women's Doubles

65+/75+ Playoff #1

6

Single Elimination

Nancy Kronenfeld / Diana Matthews

Shirley Parsons / Kathie Trotter

Carla Francis / Terry Ann Rogers

Renee Fish / Brenda White

Laurie Kitchen / Jane Snyder

Margaret Hoff / Karen Peterson

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com