Racquetball Tournament 4/22/2017 - 4/22/2017
Bloomington South - One Day Tournament
Lifetime Fitness Bloomington South - Bloomington, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:torneld@charter.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

JA

Junior Singles

A

4

Round Robin

Jayden Kuhns

Owen Pelletier

Raina Hartman

Sage Hartman

Men's Age Singles

45+

5

Round Robin

Terry Kisling

Giovanni Luciano

Brent Holst

Alfredo Suendermann

Darrol Schmidt

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Fernando Gaitan-Gaitan / John Schuhmacher

Matt Miller / Vallana Perrault

Grant Taylor / Barb Hoffner

Mark Oldenkamp / Ryan Buhl

Michael Brytowski / Scott Regenscheid

Matt Mahowald / Andrew Greseth

Mark Anderson / Brandon James

Kevin Kuhns / Michael Schoo

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Michael Brytowski / Scott Regenscheid

Mark Anderson / Brandon James

Matt Mahowald / Andrew Greseth

Kevin Kuhns / Michael Schoo

MBD

Men's Doubles

B

2

Single Elimination

Holden Hanson / Pat Nali

Kelly Negen / Shawn Colbert

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Brent Holst / Matt Mahowald

Terry Kisling / Giovanni Luciano

Dave MacKay / Robert Stein

MA

Men's Singles

A

14

Single Elimination

Dave MacKay

Grant Taylor

John Schuhmacher

Vallana Perrault

Michael Schoo

Brandon James

Robert Stein

Fernando Gaitan-Gaitan

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Fernando Gaitan-Gaitan

Robert Stein

Alfredo Suendermann

Andrew Greseth

Ryan Buhl

Scott Regenscheid

Scott Rosenburg

Gerald Stigall

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Barb Hoffner

Mark Anderson

Scott Rosenburg

Gerald Stigall

Michael Brytowski

Kevin Kuhns

Mark Oldenkamp

Marina Yurik

cMB

Men's Singles

B Consolation

5

Single Elimination

Michael Brytowski

Mark Oldenkamp

Marina Yurik

Sean Johnson

Kevin Kuhns

MC

Men's Singles

C

7

Single Elimination

Dustin James

Pat Nali

Holden Hanson

Sean Johnson

Marina Yurik

Shawn Colbert

Kelly Negen

cMC

Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Marina Yurik

Sean Johnson

Kelly Negen

Shawn Colbert

MO

Men's Singles

Open

4

Round Robin

Lee Meinerz

Shawn Merrill

John Wilinski

Vignesh Thiyagarajan

WB

Women's Singles

B

4

Round Robin

Ava Kaiser

Camila Gadotti

Jessi McGehee

Reka Leopold

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions