Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth
 

ME

Men's Singles

Elite

1

Round Robin

Jonathan Cash


 

Men's Singles

Men's O/E Singles

4

Round Robin

Shawn Furman

Michael Flynn

Gregory Leeman

Jonathan Cash

 

MO

Men's Singles

Open

3

Round Robin

Shawn Furman

Michael Flynn

Gregory Leeman

 

Men's Singles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Seann Gaynor

Jaime Torres

 

C/D Singles

C/D Singles Playoff #1

2

Single Elimination

James Paul Edwards

Leonardo Ortiz

 

Men's Age Singles

50+ C/D

1

Round Robin

Don Baruch


 

Men's Age Singles

55+ C/D

1

Round Robin

Kenneth Alcorn


 

Men's Age Singles

60+ C/D

2

Round Robin

Joe Aboid

Harold Brown

 

Men's Age Singles

Men's 50+ C/D

4

Round Robin

Joe Aboid

Kenneth Alcorn

Harold Brown

Don Baruch

 

Men's Age Singles

55+ A/B

1

Round Robin

Gerardo Betancourt


 

Men's Age Singles

60+ A/B

1

Round Robin

Bradford Clay


 

Men's Age Singles

65+ A/B

1

Round Robin

Larry Lamanca


 

Men's Age Singles

Men's 55+ A/B

3

Round Robin

Gerardo Betancourt

Larry Lamanca

Bradford Clay

 

Men's Age Singles

60+ Open/Elite

1

Round Robin

Herman Lewis


 

Men's Age Singles

65+ Open/Elite

2

Round Robin

John Dodson

Daniel Rodriguez

 

Men's Age Singles

Men's 60+ Open/Elite

3

Round Robin

Herman Lewis

John Dodson

Daniel Rodriguez

 

MED

Men's Doubles

Elite

1

Round Robin

John Lombardi / Ryan Collins


 

Men's Doubles

Mens Open/Elite Doubles

3

Round Robin

Shawn Furman / Gregory Leeman

John Lombardi / Ryan Collins

Michael Flynn / Jonathan Cash

 

MOD

Men's Doubles

Open

2

Round Robin

Shawn Furman / Gregory Leeman

Michael Flynn / Jonathan Cash

 

Men's Doubles

Men's A/B Doubles Playoff #1

2

Single Elimination

Seann Gaynor / Charles Teaters

James Paul Edwards / John Edwards

 

MCD

Men's Doubles

C

3

Round Robin

Al Gorman / Joe Aboid

Harold Brown / Kenneth Alcorn

Van Wray / Justin Costley

 

Centurion+ A/B Doubles

Centurion+ A/B Doubles

5

Round Robin

John Lombardi / Joanna Lombardi

John Dodson / Herman Lewis

John Edwards / Daniel Rodriguez

Brian Kantrowitz / Terry Falwell

 

Men's Doubles

Centurion+ A/B

4

Round Robin

John Dodson / Herman Lewis

John Edwards / Daniel Rodriguez

Brian Kantrowitz / Terry Falwell

Al Kidd / Jeffrey Lawrence

 

Mixed Doubles

Elite

1

Round Robin

John Lombardi / Joanna Lombardi


 

C/D Singles

C/D Singles Playoff #2

2

Single Elimination

Holmes Laughon

Don Baruch

 

Men's Doubles

Men's A/B Doubles Playoff #2

2

Single Elimination

Jaime Torres / Luther Hardee

Jerry Watson / Daniel Torres

 

Men's Singles

A Playoff #2

2

Single Elimination

Luther Hardee

Eric Shaffer

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com