2017 Florida Sunshine State Games

Racquetball Tournament 6/17/2017 - 6/18/2017
2017 Florida Sunshine State Games
Civic Center - Port St. Lucie, FL USA


 
Florida Racquetball Association

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:yvonneb@buffington.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

FL Racquetball Events

Florida Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

J14

Junior Singles

14 and Under

1

Round Robin

McKinnon Bagwell


MD/JR-14 Singles

MD/JR-14 Singles

3

Round Robin

Steve Wagmeister

John Abbey

McKinnon Bagwell

Men's Age Singles

40+ C

1

Round Robin

Apple Bagwell


Men's Age Singles

50+ A

1

Round Robin



Men's Age Singles

50+ C

1

Round Robin

Jeffrey Levinson


Men's Age Singles

M40C/50A/C

3

Round Robin

Apple Bagwell

Jeffrey Levinson

Carlos Lopez

MAD

Men's Doubles

A

5

Round Robin

Juan Carlos Morales / James Cassidy

John Gutierrez / Zac Di Donato

Brian McEnnis / Robert Smith

Michael Della Selva / Edwin Ramos

Kevin Scroggins / Rick Whittemore

MBD

Men's Doubles

B

2

Round Robin

Pete Andreu / Rick Dostie

Brendan Abbey / John Abbey

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Rob Romano Jr. / Kirk Kennedy

John Gutierrez / Shane De Witt

Kyle Pullen / Alexander Nagel

Men's Singles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Shane De Witt

Regina Franco

Men's Singles

A Playoff #2

2

Single Elimination

Troy Ayers

Mario Byrne

MB

Men's Singles

B

3

Round Robin

Brendan Abbey

Juan Carlos Morales

Erik Shuman

MC

Men's Singles

C

3

Round Robin

Rick Whittemore

Jeffrey Levinson

Apple Bagwell

MD

Men's Singles

D

2

Round Robin

Steve Wagmeister

John Abbey

MO

Men's Singles

Open

5

Single Elimination

Matt Fontana

Kirk Kennedy

Alexander Nagel

Charles Cole

Jose Casillas

Mixed Doubles

A

1

Round Robin

Brenda Correa / Edwin Ramos


Mixed Doubles

Elite

1

Round Robin

Rob Romano Jr. / Karen Marlowe


Mixed Doubles

MXDE/A

2

Round Robin

Rob Romano Jr. / Karen Marlowe

Brenda Correa / Edwin Ramos

WB

Women's Singles

B

2

Round Robin

Brenda Correa

Julie Decker

WE

Women's Singles

Elite

1

Round Robin

Karen Marlowe


Women's Singles

Women's Singles E/B

3

Round Robin

Karen Marlowe

Brenda Correa

Julie Decker

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions