Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

J14

Junior Singles

14 and Under

1

Round Robin

McKinnon Bagwell


 

MD/JR-14 Singles

MD/JR-14 Singles

3

Round Robin

Steve Wagmeister

John Abbey

McKinnon Bagwell

 

Men's Age Singles

40+ C

1

Round Robin

Apple Bagwell


 

Men's Age Singles

50+ A

1

Round Robin



 

Men's Age Singles

50+ C

1

Round Robin

Jeffrey Levinson


 

Men's Age Singles

M40C/50A/C

3

Round Robin

Apple Bagwell

Jeffrey Levinson

Carlos Lopez

 

MAD

Men's Doubles

A

5

Round Robin

Juan Carlos Morales / James Cassidy

John Gutierrez / Zac Di Donato

Brian McEnnis / Robert Smith

Michael Della Selva / Edwin Ramos

Kevin Scroggins / Rick Whittemore

 

MBD

Men's Doubles

B

2

Round Robin

Pete Andreu / Rick Dostie

Brendan Abbey / John Abbey

 

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Rob Romano Jr. / Kirk Kennedy

John Gutierrez / Shane De Witt

Kyle Pullen / Alexander Nagel

 

Men's Singles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Shane De Witt

Regina Franco

 

Men's Singles

A Playoff #2

2

Single Elimination

Troy Ayers

Mario Byrne

 

MB

Men's Singles

B

3

Round Robin

Brendan Abbey

Juan Carlos Morales

Erik Shuman

 

MC

Men's Singles

C

3

Round Robin

Rick Whittemore

Jeffrey Levinson

Apple Bagwell

 

MD

Men's Singles

D

2

Round Robin

Steve Wagmeister

John Abbey

 

MO

Men's Singles

Open

5

Single Elimination

Matt Fontana

Kirk Kennedy

Alexander Nagel

Charles Cole

Jose Casillas

 

Mixed Doubles

A

1

Round Robin

Brenda Correa / Edwin Ramos


 

Mixed Doubles

Elite

1

Round Robin

Rob Romano Jr. / Karen Marlowe


 

Mixed Doubles

MXDE/A

2

Round Robin

Rob Romano Jr. / Karen Marlowe

Brenda Correa / Edwin Ramos

 

WB

Women's Singles

B

2

Round Robin

Brenda Correa

Julie Decker

 

WE

Women's Singles

Elite

1

Round Robin

Karen Marlowe


 

Women's Singles

Women's Singles E/B

3

Round Robin

Karen Marlowe

Brenda Correa

Julie Decker

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com