CAMPEONATO NACIONAL SELECTIVO MASTER 2017

Racquetball Tournament 6/22/2017 - 6/25/2017
CAMPEONATO NACIONAL SELECTIVO MASTER 2017
FITMAX FITNESS AND RACQUET CLUB - Hermosillo, SO MEX


 
Federación Mexicana de Raquetbol

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:victor.lopez07@cfe.gob.mx.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

35+ / 45+ B Playoff #1

6

Single Elimination

Rene Galvez Salcido

Ellioth Romero

Miguel Robles

Francisco Morales

José Gonzalez

Noé Gonzalez

Men's Age Singles

40+ Playoff #1

6

Single Elimination

Victor Eloy Espinoza Melendrez

Wally Olivas

Rafael Romero

Sergio Galindo

Anibal Montoya

Carlos Sierra

Men's Age Singles

45+

5

Round Robin

Enrique Esparza

David Leon

Jaime Hernandez

Manuel Ernesto Laredo

Federico Caire

Men's Age Singles

50+ / 60+ B Playoff #1

4

Single Elimination

Daniel Pineda

Luis Olea Arvizu

Ruben Saucedo

Juan Yanes

Men's Age Singles

50+ Playoff #1

4

Single Elimination

Victor López

Luis Medina

Victor Navarro

Enrique Santamaria

Men's Age Singles

55+

4

Round Robin

Miguel Perea

Raymundo Ramirez

Jesus Bustamante Robles

Enrique Delgadillo

Men's Age Singles

60+

4

Round Robin

Humberto Berlanga

German De La Maza

Enrique Delgadillo

Hector Sanabria

Men's Doubles

35+ / 45+ Playoff #1

4

Single Elimination

Victor Eloy Espinoza Melendrez / Julian Espinoza

Claudio Lopez / Luis Medina

Enrique Esparza / Fausto Osorio

Enrique Santamaria / Victor López

Men's Doubles

50+ / 55+

3

Round Robin

Enrique Santamaria / Victor López

Daniel Pineda / Humberto Berlanga

Guadalupe Miramontes / Ruben Saucedo

Men's Doubles

A / B Playoff #1

4

Single Elimination

Manuel Gamez / Vernon Perezrubio

Cristian Corona / Luis Carlos Rosas

Claudio Lopez / Raymundo Ramirez

Heriberto Rodriguez / Roberto Valencia

Men's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination



Paulo Villagran

Jorge Carretero

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Alejandro Perez

Manuel Gamez

Victor Vindiola

Heriberto Rodriguez

Luis Olea Arvizu

Leonel Valenzuela

Mario Acedo

Shajid Yescas

MC

Men's Singles

C

16

Single Elimination

Luis Armando Valdez

Ivan Valenzuela

Ana Paola Rojas Chavez

Luis Garcia

Mario Castellanos

Omar Castillo

Omar Chazaro

Victor Canchola

MN

Men's Singles

Novice

13

Single Elimination

Ricardo Bolado

Martin Valdez

Carlos Navarro

Angel Lopez

Bernardo Mizquez

Cristina Carrillo

Miguel Araiza

Ricardo Garzón

Women's Age Singles

35+

4

Round Robin

Sandra Carranza

Wendy Terrazas

Soledad Quintanar

Margoth Hoyos

Women's Age Singles

50+

4

Round Robin

Mireya Amavizca

Tone Ibarra

Martha Romero

Lourdes Murguía

WB

Women's Singles

B

3

Round Robin

Leonela Osorio

Daniela Orozco

Adriana García

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions