Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MOD

Men's Doubles

Open

15

Single Elimination

Charles Pratt / Kevin Vazquez

Alejandro Herrera / Tim Hansen

Jonathan Burns / Ross Greenberg

Alain Yahia / Rafael Fuentes

Andres Ramirez / Scott Graves

Felipe Camacho / Corey Brysman

Joe Young / Timmy Hansen

Wesley Miller / Robert Kopfle

 

MED

Men's Doubles

Elite

9

Single Elimination

Timmy Hansen / Todd Friderich

Greg Diaz / Angel Valdes

Marc Burns / Robert Mendez

Robert Kopfle / John Johnston

Danny Suid / Randy Shearer

Gonzalo Espinoza / John Welsh

Edward Suarez / Ernesto Diaz

Giovanni Lima / Richard Unzueta

 

MAD

Men's Doubles

A

21

Single Elimination

Peter Morales / Craig Danvers

Anibal MacIas / Anthony Rodriguez

Leonardo Retamar / Alejandro Barcelo

Carlos Martin / James Faris

Michael Medina / Seran Ramkissoon

Ralph Rodriguez / Warren Einiger

Cristhian Rigu / Ronen Tish

Robert Romano Jr. / Charles Gloster

 

MBD

Men's Doubles

B

4

Round Robin

Garett Berman / Tobias Kaye

John Jimenez / Kevin Sonsky

David Ackerfeld / Scott Gill

George Burney / Kris Tylinski

 

Men's Doubles

30/35+

8

Single Elimination

Carlos Bravo / Joe Young

Robert Kopfle / Charles Pratt

Alejandro Herrera / Jorge Nassar

Andres Ramirez / Scott Graves

Alain Yahia / Rafael Fuentes

Clay Burris / Toby St. Pierre

Jesus Lara / Richard Unzueta

Brian Brown / Charles Cole

 

Men's Doubles

40+

5

Single Elimination

Ross Greenberg / Wesley Miller

Claude Hagopian / Orlando Rosario

Edward Suarez / Ernesto Diaz

Larry Moraitis / Maximo Pompignoli

James Wells / Rob Mijares

 

Men's Doubles

45+

6

Single Elimination

Armando Alonso / Bryan Rucks

Jim Fanning / Kevin Jumper

Roderick Van Dyke / Steve Johnson

Marc Burns / Robert Mendez

Gonzalo Espinoza / Ronen Tish

Blaine Mitchell / Cedric Bell

 

Men's Doubles

50+

5

Single Elimination

Tim Hansen / Julio Junki

Blaine Mitchell / Cedric Bell

Ralph Rodriguez / Warren Einiger

Armando Alonso / Bryan Rucks

Mark Antonio Barrett / Silvio Diaz

 

Men's Doubles

65/70+

4

Round Robin

David Goldstein / Richard Thompson

Manny Nurin / Roy Gelber

Randy Templin / Bruce Hollander

Moshe Mann / Tobias Kaye

 

Men's Doubles

Age A

9

Single Elimination

Frankie Porcaro / Timmy Hansen

Henry Molina / Heriberto Cruz-Anaya

Alejandro Vazquez / Peter Morales

Steve Disalvo / Hale Sakoff

Chris Steinheiser / Mauricio Muriel

Kevin Scroggins / Robert Smith

Michael Medina / Seran Ramkissoon

Alejandro Barcelo / Roy Hernandez

 

Men's Doubles

Age B

3

Round Robin

John Jimenez / Kevin Sonsky

Carlos Marmolejo / Juan Perez

Kevin Scroggins / Rick Whittemore

 

Men's Doubles

Centurion+ Open

3

Round Robin

Frankie Porcaro / Tim Hansen

Angel Valdes / Greg Diaz

Mark Antonio Barrett / Silvio Diaz

 

Men's Doubles

Centurion+ A

10

Single Elimination

Dan Dobrinich / Lee Egan

Felix Hernandez / Randy Shearer

Bruce Hollander / Craig Danvers

Gene Fry / Steve Disalvo

John Gutierrez / Robert Romano Jr.

Larry Aft / Mario Byrne

Ken Brown / Larry Ardito

George Burney / Kris Tylinski

 

Men's Doubles

Centurion+ B

4

Round Robin

David Ackerfeld / Scott Gill

David Goldstein / Richard Thompson

Bill Richards / Rick Whittemore

Robert Smith / Steve Wagmeister

 

WOD

Women's Doubles

Open

4

Round Robin

Cecilia Pratt / Melissa Harmon

Jordan Cooperrider / Sara Noyes

Michele Scott / Michelle Harrigan

Claudia Andrade / Luanne Bryant

 

WED

Women's Doubles

Elite

3

Round Robin

Maddie Melendez / Susan Woodard

Robin Smith / Graciana Wargo

Lilly MacIntyre / Lucy Ramsay

 

Women's Doubles

A/B

4

Round Robin

Susan Suid / Valeria Clemmensen

Carrie Allen / Arlynn Abramson

Wanda Voorhees / Laurie Welsh

Mary Viso / Sharon Farrar

 

Women's Doubles

50/55/60+

3

Round Robin

Claudia Andrade / Cari Kresa

Michele Scott / Susan Suid

Jean Trimble / Renee Fish

 

Mixed Doubles

Open

5

Single Elimination

Jordan Cooperrider / Kevin Vazquez

Alejandro Herrera / Claudia Andrade

Sara Noyes / Wesley Miller

Melissa Harmon / Toby St. Pierre

Andres Ramirez / Diana Angulo

 

Mixed Doubles

Elite

8

Single Elimination

Luanne Bryant / Marcos Gravier

Roy Hernandez / Valeria Clemmensen

Michele Scott / Steve Sabac

John Johnston / Maddie Melendez

John Welsh / Laurie Welsh

Graciana Wargo / Zac Di Donato

Justin Cooklin / Susan Woodard

Larry Ardito / Lucy Ramsay

 

Mixed Doubles

A

7

Single Elimination

Brian McEnnis / Robin Smith

Ken Drew / Renee Fish

Rick Bernstein / Lilly MacIntyre

Gene Fry / Wanda Voorhees

Bruce Hollander / Carrie Allen

Seran Ramkissoon / Anel Molina

Anthony Vespoli / Arlynn Abramson

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com