Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles

Open

17

Single Elimination

Thomas Carter

Mike Snarr

Andrew Price

Brian Phillips

Alcides Gutierrez

Jeremy Dixon

Eric Van Marion

Alok Mehta

 

MAA

Men's Singles

AA

9

Single Elimination

Lucas Shoemaker

Michael Fornero

Matthew Nuttall

Eric Mathews

Frank Wrobel

Dave Milazzo

Adam Mills

Brad Knox

 

MA

Men's Singles

A

20

Single Elimination

Adam Mills

Jake Ryan

Joe Vallender

Juan Martinez

Jairo Torres

Brad Knox

Anand Agarwal

Bernie Bustos

 

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Nadeem Sharifuddin

Aaron Dardani

Todd Burris

Ranferi Salgado

Robert Dreger

Ernesto Reyes

Joe Eminger

Eugen Gheorghiu

 

MC

Men's Singles

C

17

Single Elimination

Daniel Barrera

Kyle Mobley

Hector Herrera

Robert Dreger

Randal Ashton

Jesus Lopez

Anthony Giacalone

Carlos Canessa

 

MD

Men's Singles

D

9

Single Elimination

Kyle Mobley

Matt Hogan

Ryan Urbaniak

Joshua Hafliger

Nicholas Hung

Adam Coyner

Bob Diorio

Joey Iazzetto

 

Men's Age Singles

30+/40+/45+

5

Round Robin

Ryan Griffin

Arun Baskaran

Eric Burnett

Anand Agarwal

Eric Battaglia

 

Men's Age Singles

50+/55+

8

Single Elimination

Brian Phillips

Tom Neal

Eugen Gheorghiu

John Moscato

Ray Redelman

Dave Milazzo

Jeff O'Hern

Lem Rowans

 

Men's Age Singles

60+

6

Single Elimination

Joe Vallender

Ray Redelman

Bruce Green

Hector Herrera

Drake Deavours

Geoffrey Peters

 

Men's Age Singles

40+INT/45+INT

5

Round Robin

Calvin Price

Andres Schcolnik

Ray Meisner

Joey Iazzetto

Patrick Buckley

 

Men's Doubles

Open/40+

6

Single Elimination

Andrew Price / Alok Mehta

Jeremy Dixon / John Thorson

Brent Huff / Martin Gonzalez

Anthony Cosmano / Michael Fornero

Shane Jackson / Tom Neal

Alcides Gutierrez / Eric Van Marion

 

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

David Singer / Jake Ryan

Gary Mammele / Shane Jackson

Matthew Nuttall / Eric Burnett

Bernie Bustos / Jairo Torres

Juan Martinez / Jerry Kee

Anthony Giacalone / Daniel Jaskier

Curt Briggeman / Ian Stroud

 

MBD

Men's Doubles

B

4

Round Robin

Porfirio Villalobos / Ranferi Salgado

Daniel Barrera / Miguel Angel Perez

Gary Mammele / Randal Ashton

Jesus Lopez / Jose Alberto Acosta

 

WBC

Women's Singles

B / C

5

Round Robin

Edith Seaman

Natalie Kendrick

Lori Kumorek

Eunice Sullivan

Brooke Drinkall

 

Women's Doubles

Open/A

5

Round Robin

Lynn Yeazell / Rebecca Bowman

Cheryl Kirk / Lori Good

Dolores Lamberson / Susan Mueller

Eunice Sullivan / Letty Maldonado

Natalie Kendrick / Lori Kumorek

 

Mixed Doubles

Open/40+

4

Round Robin

Lucas Shoemaker / Sara Jeys

Brent Huff / Rebecca Bowman

Lynn Yeazell / Martin Gonzalez

Geoffrey Peters / Susan Mueller

 

MXA

Mixed Doubles

A

3

Round Robin

Daniel Jaskier / Cheryl Kirk

Deanna Munro / Glen Bero

Barbara Vagedes / Douglas Halverson

 

Junior Singles

12-/10-

5

Round Robin

Jackson Jeys

Erick Gutierrez

Lucy Jeys

Brandon Gollins

Montserrat Torres

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com