Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

B10

Boy's Singles

10 and Under

1

Single Elimination

Marco Chan


 

Men's Age Singles

3040+B

2

Round Robin

Andy Johnson

John Williams

 

Men's Age Singles

4550A

2

Single Elimination

Eric Saghini

Lugene Jackson

 

Men's Age Singles

4555 Playoff #1

2

Single Elimination

Adrian Deane

Levi Barcourt

 

Men's Age Singles

4555+B Playoff #1

2

Single Elimination

Scott Wilson

Joel Quinones

 

Men's Age Singles

5055+C

1

Single Elimination

Julian Thayer


 

Men's Doubles

3550+A

3

Round Robin

Brett Leonard / Lugene Jackson

Rish Vaidyanathan / Charles Isbell

Anthony Skinner / David Meier

 

MBD

Men's Doubles

B

4

Round Robin

Francisco Fajardo / Matthew Becker

Anthony Skinner / David Meier

Sergio Clemente / Roberto Medel

Barry Leb / Philip Enteles

 

MCD

Men's Doubles

C

3

Round Robin

Albert Bach / Murray Michaels

Banu Chandra S V G Vashishta Laveti / Lokesh Malla

Ursurla Wiley / Kelly Leblanc

 

Men's Doubles

Centurion+ A

1

Single Elimination

Brett Leonard / Lugene Jackson


 

Men's Doubles

Centurion+ Open

4

Round Robin

Todd Upchurch / Don Gale

Team Deleted

 

MED

Men's Doubles

Elite

3

Round Robin

Justin Cobkit / Russell Scott

Don Gale / Levi Barcourt

Eric Saghini / Kevin Wiley

 

Men's Doubles

WRT

7

Single Elimination

Fernando Rios / Jose Daniel Ugalde

Andree Parrilla / Sebastian Franco

Jim Minkel / Bryan Titus

Jake Bredenbeck / Jose Diaz

Roger Subieta / Mauricio Zelada

David Sable (sabalesky) / Jeremy Best

Gerardo Franco / Francisco Troncoso

 

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Rish Vaidyanathan

Russell Scott

Matthew Becker

Scott Dizon

Sameer Sagar

Sergio Clemente

Darron Toston

 

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Sergio Clemente

Francisco Fajardo

Philip Enteles

Roberto Medel

Barry Leb

Steve Call

Pete Pisula

 

MC

Men's Singles

C

15

Single Elimination

Matt Lee

Andy Johnson

Joel Quinones

Banu Chandra S V G Vashishta Laveti

Dennis Everette

Julian Thayer

John Williams

Albert Bach

 

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Adolfo Gonzalez

Vera Allen

Marco Chan

Jaden Archer

 

ME

Men's Singles

Elite

11

Single Elimination

Marco Mijares

Justin Cobkit

Douglas Durham

Alex Kerr

Todd Upchurch

Russell Scott

Darron Toston

Adrian Deane

 

Men's Singles

WRT

15

Single Elimination

David Horn

Andree Parrilla

Jake Bredenbeck

Gerardo Franco

Francisco Troncoso

Jose Diaz

Sebastian Franco

Jose Daniel Ugalde

 

Men's Singles

WRT Consolation

8

Single Elimination

Fernando Rios

Jim Minkel

Roger Subieta

Hiroshi Shimizu

Austin Cunningham

Jeremy Best

Mauricio Zelada

 

Mixed Doubles

Elite

2

Single Elimination

Kelly Leblanc / Eric Saghini

David Meier / Ursurla Wiley

 

WC

Women's Singles

C

3

Round Robin

Carolyn Dwyer

Vera Allen

Laura McCormick

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com