Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Male Singles Small Ball 3 Wall

Open

13

Single Elimination

Braulio Ruiz

Armando Ortiz Jr

Marco Lemus

Nikolai Nahorniak

Dane Szatkowski

Bill Mehilos

Jeff Streibig

Anthony Sullivan

 

Male Doubles Small Ball 3 Wall

Open

12

Single Elimination

Armando Ortiz Jr / Braulio Ruiz

David Munson / Mike Munson

Jeff Streibig / Nikolai Nahorniak

Adam Szatkowski / Dane Szatkowski

Bill Mehilos / Shane Conneely

Charlie Lemus / Marco Lemus

Cary Dohman / Robert Adrowski

Dan Valera / Tony Clarke

 

Male Singles Small Ball 3 Wall

A

24

Single Elimination

Chris Storm

Ray Ure

Luis Mendez

Dan Sterrett

David Valera

Carter Kounovsky

Jimmy Devito

Matthew Osburn

 

Male Doubles Small Ball 3 Wall

B

9

Single Elimination

Chris Storm / Ron Martin

Octavio Campos / Victor Avila

David Valera / Hilary Rushe

Dominic Sibilano / Luke Graham

Jesse Valera / Jesse Valera

Luis Mendez / Mike Coman

Joe Neidlinger / Dick Chapman

Carlos Zamora / Scott Sutker

 

Male Doubles Small Ball 3 Wall

C

6

Single Elimination

Collin Peters / Ray Ure

Andris Jurevics / Robert Sharp

Lindsey Sterrett / Robin Sterrett

Michael Lies / Ryan Lies

Joe Coman, 3rd / Nicholas Roberts

Erik Van Swol / Marketa Riley

 

Male Doubles Small Ball 3 Wall

Seniors (35+)

6

Single Elimination

David Munson / Mike Munson

Adam Szatkowski / Oscar Zamora

Jake Komsthoeft / Shane Conneely

Cary Dohman / Tony Clarke

Adam Waehner / Kevin Greco

Jeffrey Werstein / Nick Deitch

 

Male Doubles Small Ball 3 Wall

Golden Master (50+)

8

Single Elimination

David Dohman / Scott Rosenthal

Marty Clemens / Mark Murphy

Joe Ivy / Matthew Osburn

Jim Wohl / Steven Dykes

Sean Conneely / Tim Sterrett

Jim Moore / Joe Ardito

Bernie O'Sullivan / Scott Szatkowski

James Cooke / Tom Grace

 

Male Doubles Small Ball 3 Wall

Super Master (60+)

4

Single Elimination



Jim Cosentino / Mike Coman

Bill Moritz / Terry McGuire

 

Male Doubles Small Ball 3 Wall

120+ Combined B (min age 55)

7

Single Elimination

Dennis O'Connell / Jimmy Devito

Tim Thompson / Kevin McGivern

Bob Anderson / Tom Allen

Bill Moritz / Terry McGuire

Jim Walker / Jim Cosentino

Joe Neidlinger / Dick Chapman

Kevin Nealis / Lawrence Dohman

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro