Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Singles

WRT

24

Single Elimination

Jake Bredenbeck

Rodrigo Montoya

Andres Acuna

Andree Parrilla

Jose Diaz

Shai Manzuri

Alejandro Cardona

Mauro Rojas

 

Men's Doubles

WRT

8

Single Elimination

Andree Parrilla / Rodrigo Montoya

Alejandro Cardona / Gerardo Franco

Andres Acuna / Jaime Martell

Fernando Kurzbard / Shai Manzuri

Miguel Rodriguez Jr / Sebastian Fernandez

Rogelio Castillo / Ernesto Ochoa

Alan Natera / Javier Estrada

Jacob Kingsford / Nicholas Riffel

 

MOD

Men's Doubles

Open

5

Round Robin

C J Sanders / Nick Blanchard

Jorge Cuellar / Matthew Dockter

Matt Melster / Steve Strahler

Steve Roberts / Troy Cook

Bruce Penman / Nathan Jacob

 

MO

Men's Singles

Open

13

Single Elimination

Rogelio Castillo

Nick Blanchard

C J Sanders

Jacob Kingsford

Timothy Danos

John Miller

Remy Feldman

Luis Martinez

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

5

Single Elimination

Nathan Jacob

Jacob Eggemeyer

Anthony Roberts

Kyle Lucas

Tony Rosales

 

MA

Men's Singles

A

8

Single Elimination

Evan Durgin

Chantel Anderson

T.j. Hill

Terry Leblanc

Jeremy Donaldson

Michael Harter

Kyle Lucas

Phil Zavala

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Kyle Lucas

Phil Zavala

Michael Harter

Jeremy Donaldson

 

Men's Singles

MB/C

9

Single Elimination

Phil Zavala

Wil Swindler

Martin Jacob

Bob Fox

Carl Andress

Michiele Stapleton

Jeremy Donaldson

Andrew Ciccarelli

 

Men's Singles

MB/C Consolation

4

Single Elimination

Michiele Stapleton

Carl Andress

Jeremy Donaldson

Dennis Cisterna

 

Men's Age Singles

M25/35

5

Round Robin

Matthew Dockter

Luis Martinez

Jacob Eggemeyer

Nathan Jacob

Jorge Cuellar

 

Men's Age Singles

45+

4

Round Robin

Timothy Danos

John Miller

Tony Rosales

Anthony Roberts

 

Men's Age Singles

55+

4

Round Robin

Bruce Penman

Robert Testa

Terry Leblanc

Peter Perez

 

Men's Singles

WRT Consolation

16

Single Elimination

Gerardo Franco

Javier Estrada

Ernesto Ochoa

Francisco Troncoso

Remy Feldman

David Horn

Matt Melster

Andrew Clarke

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com