Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Charles Pratt

Felipe Camacho

Destry Everhart

Austin Cunningham

Mike Mondello

Bradley Knudsen

Nicholas Knudsen

Rick Ferrin

 

ME

Men's Singles

Elite

11

Single Elimination

Chris Steinheiser

Andres Urzua

John Johnston

Richard Unzueta

Randy Shearer

Bradley Johnson

Joseph Boyette

Laura Brandt

 

MA

Men's Singles

A

4

Round Robin

Chad Beacher

Michael Hart

Kyle Pullen

Chris Eaton

 

MB

Men's Singles

B

13

Single Elimination

Andrew Kapec

Cameron McGeoch

Michael Bloom

Daniel Bray

Marcell Estep

Brian Roehrig

Greg Hammack

Randy Doramus

 

Men's Singles

C/D

15

Single Elimination

Jody Ashley

Gabriela Da Silva

Mark Manzano

Rick Whittemore

Ryan Chamberlin

Bob Trottier

Kevin Potapow

Todd Prince

 

Men's Singles

C/D Consolation

8

Single Elimination

Randall Skinner

John Aizpurua

Zachary Copper

Tj Kelley

Robby Lyons

Juan Acevedo

Francisco Calimano

 

Men's Age Singles

40+/45+ Playoff

2

Single Elimination

Steve Johnson

Bryan Rucks

 

Men's Age Singles

50+

4

Round Robin

Charles Cole

Randy Pfahler

Jeff Hart

Len Knudsen

 

MAA

Men's Age Singles

40+A/50+A

4

Round Robin

Chris Steinheiser

Juan Miano

Steve Disalvo

Aaron Lozada

 

Men's Age Singles

50+ B

3

Round Robin

Greg Hammack

Mark Manzano

Bob Ward

 

Men's Age Singles

24-C/40+C/50+C Playoff

2

Single Elimination

Rick Whittemore

Mark Ashley

 

MOD

Men's Doubles

Open

7

Single Elimination

Charles Pratt / Rick Ferrin

Destry Everhart / Philip Shoemaker

Bradley Knudsen / Nicholas Knudsen

Steve Johnson / Mike Mondello

Austin Cunningham / Joseph Boyette

Randy Pfahler / Jonathan Collins

Jeff Hart / Michael Hart

 

MED

Men's Doubles

Elite

5

Single Elimination

Jordan Cooperrider / Regina Franco

Jason Riddle / John Johnston

Andrew Kapec / Darron Toston

Randy Shearer / Bradley Johnson

Randy Doramus / John Peloso

 

MAD

Men's Doubles

A

4

Single Elimination

Chad Beacher / Chris Eaton

Gene Fry / Steve Disalvo

Anthony Efstathiades / Kyle Pullen

Aaron Lozada / John Dunn

 

MBD

Men's Doubles

B

5

Single Elimination

Ken Drew / Brian Roehrig

Cameron McGeoch / Daniel Bray

Marcell Estep / Michael Bloom

Amy Little / Michael Hokanson

Bob Ward / Philip Carter

 

MCD

Men's Doubles

C

4

Round Robin

Francisco Calimano / Zachary Copper

Robert Moreno / Rick Whittemore

Bob Trottier / Kevin Potapow

Juan Acevedo / Randall Skinner

 

Men's Doubles

Centurion A/B

4

Round Robin

Gene Fry / Andres Urzua

Ken Drew / Elton Autwell

Jody Ashley / Mark Ashley

Amin Khan / Lloyd Kim

 

WO

Women's Singles

Open

4

Round Robin

Jordan Cooperrider

Regina Franco

Cecilia Pratt

Laura Brandt

 

Mixed Doubles

A

2

Single Elimination

Gabriela Da Silva / Juan Miano

John Dunn / Lori Pizzini

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com