Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th
 

WED

Women's Doubles

(WED) Women's Doubles - Elite

3

Round Robin

Maddie Melendez / Sharon McNeill

Barbara Durso / Rachel Detrick

Margo Scott / Mar''Rizza Brasco

 

MED

Men's Doubles

Elite

3

Round Robin

Stanley Scott / Steven Harper

Heinrod David / Felix Rocha

Carrie Hoeft / Amie Brewer

 

Men's Doubles

Men's A/B Doubles

4

Round Robin

Anthony Suede Harris / Heinrod David

Felix Rocha / Stanley Scott

Alphonso Durso / Glenn Allen

Kevin Lo / Glenn Sincovich

 

MOD

Men's Doubles

Open

5

Single Elimination

David Wagenbrenner / Jason Geis

Ricky Villanueva / Doug Innanen

Francisco Siles / Marcos Quinteros

Ariel Garcia / Mark Moore

 

Men's Singles

Men's B/C Singles

5

Round Robin

Glenn Sincovich

Glenn Allen

Kevin Lo

Rachel Detrick

 

Men's Singles

Men's Elite/A Singles

6

Single Elimination

Sharief Lachmansingh

Justin Carpenter

David Wagenbrenner

Felix Rocha

 

MO

Men's Singles

Open

5

Single Elimination

Thomas Gerhardt

Doug Innanen

Marcos Quinteros

Ricky Villanueva

 

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Stanley Scott / Margo Scott

Fanta David / Jai Jennings

Kevin Lo / Barbara Durso

Alphonso Durso / Rachel Detrick

 

Mixed Doubles

Elite

5

Single Elimination

Mar'Rizza Brasco / Justin Carpenter

Thao Le / Mark Moore

Maddie Melendez / Anthony Suede Harris

Mokhtar Morgan / Sharon McNeill

 

Mixed Doubles

Open

3

Round Robin

Jason Geis / Carrie Hoeft

Malia Bailey / Doug Innanen

Thomas Gerhardt / Amie Brewer

 

XOA

Mixed Doubles

Outdoor A

3

Round Robin

Heinrod David / Fanta David

Glenn Sincovich / Mar'Rizza Brasco

Barbara Durso / Alphonso Durso

 

XOE

Mixed Doubles

Outdoor Elite

3

Round Robin

Maddie Melendez / Anthony Suede Harris

Thao Le / Mark Moore

Sharon McNeill / Mokhtar Morgan

 

Mixed Doubles

Outdoor Open

2

Round Robin

Jason Geis / Carrie Hoeft

Thomas Gerhardt / Amie Brewer

 

Outdoor Men's

Outdoor Men's Pro/Open Playoff #1

2

Single Elimination

Jason Geis / Thomas Gerhardt

Ariel Garcia / Mark Moore

 

Women's Outdoor Doubles

Open / A

3

Round Robin

Maddie Melendez / Fanta David

Thao Le / Sharon McNeill

Mar'Rizza Brasco / Barbara Durso

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com