Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

50+ Playoff #1

4

Single Elimination

Gordon Henry

Scott Reid

Davide Giordano

Gerardo Jimenez

 

Men's Age Singles

50+ Playoff #2

2

Single Elimination

Gerardo Jimenez

Davide Giordano

 

Men's Age Singles

55+ Playoff #1

2

Single Elimination

Dana Levy

Tom Neal

 

Men's Age Singles

55+ Playoff #2

2

Single Elimination

Randy Epperly

Richard Lorenzo

 

Men's Age Singles

60+

3

Round Robin

Jean-Claude Tassy

Mark Victor

Jeffery Lindskoog

 

Men's Age Singles

65+ Playoff #1

2

Single Elimination

Larry Ardito

Roger Oconnor

 

Men's Age Singles

65+ Playoff #2

2

Single Elimination

Ken Drew

Ronald Marseco

 

Men's Age Singles

MENS 70/75 Singles Playoff #1

2

Single Elimination

Steve Kashman

Howard Taggart

 

Men's Age Singles

MENS 70/75 Singles Playoff #2

2

Single Elimination

Paul Wehmeyer

Steven Lavorgna

 

Men's Age Singles

Mens Singles 80/85 Playoff #1

2

Single Elimination

Roy Jones

James Boerman

 

Men's Age Singles

Mens Singles 80/85 Playoff #2

2

Single Elimination

Don Hanson

Donald Husmann

 

Men's Doubles

70+

1

Round Robin

Bill Vitaliano / Charles Meyers


 

Men's Doubles

75+

2

Round Robin

Robert Robinson / Alan Canonico

Paul Wehmeyer / Steven Lavorgna

 

Men's Doubles

80+

2

Round Robin

Roy Jones / Donald Husmann

James Boerman / Royal Slack

 

Men's Doubles

MENSD50/55 Playoff #1

2

Single Elimination

Richard Lorenzo / Gerardo Jimenez

Mike Smith / Kleber Oliveira

 

Men's Doubles

MENSD50/55 Playoff #2

2

Single Elimination

Mobasher Soofi / Scott Reid

Gene Fry / Gordon Henry

 

Men's Doubles

MENSD60/65 Playoff #1

2

Single Elimination

Patrick Shea / Charles Remington

Richard Brown / Prince Knight

 

Men's Doubles

MENSD60/65 Playoff #2

2

Single Elimination

Mark Victor / George Shelby

Jean-Claude Tassy / Chris Delzio

 

Men's Doubles

MENSD70/75/80

5

Round Robin

Robert Robinson / Alan Canonico

Bill Vitaliano / Charles Meyers

Paul Wehmeyer / Steven Lavorgna

Roy Jones / Donald Husmann

James Boerman / Royal Slack

 

Mixed Doubles

60+

3

Round Robin

Wanda Voorhees / Gene Fry

Sharon Riedl / Jeffery Lindskoog

Roman Kowal / Paula Kowal

 

Mixed Doubles

65+

3

Round Robin

Lucy Ramsay / Larry Ardito

Renee Fish / Ken Drew

Richard Bunnell / Lois Barinas

 

Mixed Doubles

70+

1

Round Robin

Karen Crownover / Bill Vitaliano


 

Mixed Doubles

75+

1

Round Robin

Don Hanson / Paula Kowal


 

Mixed Doubles

80+

1

Round Robin

Donald Husmann / Removed


 

Mixed Doubles

Mixed Doubles 50/55 Playoff #1

2

Single Elimination

Carmen Hernandez / Ron Bixler

Arlynn Abramson / Elvin Serrano

 

Mixed Doubles

Mixed Doubles 50/55 Playoff #2

2

Single Elimination

Ronald Marseco / Helen Marseco

Lisa Barrows / David Quinn

 

Women's Age Singles

55+

1

Round Robin

Karen Marlowe


 

Women's Age Singles

60+

1

Round Robin

Susan Adams


 

Women's Age Singles

65+

2

Round Robin

Lucy Ramsay

Arlynn Abramson

 

Women's Age Singles

Womens 55/60/65 Singles

4

Round Robin

Karen Marlowe

Susan Adams

Lucy Ramsay

Arlynn Abramson

 

Women's Doubles

55+

2

Round Robin

Carmen Hernandez / Susan Adams

Lois Barinas / Helen Marseco

 

Women's Doubles

60+

2

Round Robin

Jean Trimble / Renee Fish

Wanda Voorhees / Lucy Ramsay

 

Women's Doubles

65+

1

Round Robin

Karen Crownover / Arlynn Abramson


 

Women's Doubles

Womens Doubles 55/60/65

5

Round Robin

Carmen Hernandez / Susan Adams

Jean Trimble / Renee Fish

Lois Barinas / Helen Marseco

Wanda Voorhees / Lucy Ramsay

Karen Crownover / Arlynn Abramson

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com