Life Time One Day Racquetball Tournament

Racquetball Tournament 7/29/2017 - 7/29/2017
Life Time One Day Racquetball Tournament
Life Time Fitness - 98th St. - Bloomington, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:vperrault@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

SO

Singles

Open

13

Single Elimination

Lee Meinerz

Darrin Prince

Giovanni Luciano

Terry Kisling

John Wilinski

Ellis Syke

Fernando Gaitan-Gaitan

Srikara Peelukhana

cSO

Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Ellis Syke

Alfredo Suendermann

Robert Grogan

David Burns

Fernando Gaitan-Gaitan

Thrishul Matta

Srikara Peelukhana

Logan Strand

SA

Singles

A

9

Single Elimination

Grant Taylor

Logan Strand

Alfredo Suendermann

Srikara Peelukhana

Daniel Ford

Robert Grogan

Mark Anderson

Ron Denler

cSA

Singles

A Consolation

5

Single Elimination

Robert Grogan

Daniel Ford

Ron Denler

Mark Anderson

Josh Duchene

SB

Singles

B

10

Single Elimination

Mike Kiedrowski

Marina Yurik

Andrew Baehr

Andrew Greseth

Joey Rohlwing

Sean Johnson

Josh Duchene

Patrick Ellering

cSB

Singles

B Consolation

6

Single Elimination

Patrick Ellering

Phani Kandalam

Mike Monterusso

Josh Duchene

Joey Rohlwing

Sean Johnson

SC

Singles

C

4

Round Robin

Michael Argir

Mike Kiedrowski

Sean Johnson

Jeffrey Goodman

Men's Age Singles

All Age A/B

6

Single Elimination

Mark Anderson

Andrew Greseth

Andrew Baehr

Thrishul Matta

Phani Kandalam

Mike Monterusso

Men's Age Singles

All Age A/B Consolation

4

Single Elimination

Thrishul Matta

Phani Kandalam

Mike Monterusso

Andrew Baehr

DA

Doubles

A

6

Single Elimination

Fernando Gaitan-Gaitan / David Burns

Matt Miller / Vallana Perrault

Daniel Ford / Patrick Ellering

Chuck Lozano / Ron Denler

David Johnson / Marina Yurik

Kevin Kuhns / Alan Schiebe

cDA

Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

David Johnson / Marina Yurik

Kevin Kuhns / Alan Schiebe

Chuck Lozano / Ron Denler

Daniel Ford / Patrick Ellering

WBC

Women's Singles

Women's B/C

3

Round Robin

Diorelle Graham

Elenute Nicola

Reka Leopold

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions