Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

SO

Singles

Open

13

Single Elimination

Lee Meinerz

Darrin Prince

Giovanni Luciano

Terry Kisling

John Wilinski

Ellis Syke

Fernando Gaitan-Gaitan

Srikara Peelukhana

 

cSO

Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Ellis Syke

Alfredo Suendermann

Robert Grogan

David Burns

Fernando Gaitan-Gaitan

Thrishul Matta

Srikara Peelukhana

Logan Strand

 

SA

Singles

A

9

Single Elimination

Grant Taylor

Logan Strand

Alfredo Suendermann

Srikara Peelukhana

Daniel Ford

Robert Grogan

Mark Anderson

Ron Denler

 

cSA

Singles

A Consolation

5

Single Elimination

Robert Grogan

Daniel Ford

Ron Denler

Mark Anderson

Josh Duchene

 

SB

Singles

B

10

Single Elimination

Mike Kiedrowski

Marina Yurik

Andrew Baehr

Andrew Greseth

Joey Rohlwing

Sean Johnson

Josh Duchene

Patrick Ellering

 

cSB

Singles

B Consolation

6

Single Elimination

Patrick Ellering

Phani Kandalam

Mike Monterusso

Josh Duchene

Joey Rohlwing

Sean Johnson

 

SC

Singles

C

4

Round Robin

Michael Argir

Mike Kiedrowski

Sean Johnson

Jeffrey Goodman

 

Men's Age Singles

All Age A/B

6

Single Elimination

Mark Anderson

Andrew Greseth

Andrew Baehr

Thrishul Matta

Phani Kandalam

Mike Monterusso

 

Men's Age Singles

All Age A/B Consolation

4

Single Elimination

Thrishul Matta

Phani Kandalam

Mike Monterusso

Andrew Baehr

 

DA

Doubles

A

6

Single Elimination

Fernando Gaitan-Gaitan / David Burns

Matt Miller / Vallana Perrault

Daniel Ford / Patrick Ellering

Chuck Lozano / Ron Denler

David Johnson / Marina Yurik

Kevin Kuhns / Alan Schiebe

 

cDA

Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

David Johnson / Marina Yurik

Kevin Kuhns / Alan Schiebe

Chuck Lozano / Ron Denler

Daniel Ford / Patrick Ellering

 

WBC

Women's Singles

Women's B/C

3

Round Robin

Diorelle Graham

Elenute Nicola

Reka Leopold

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com