Racquetball Tournament 9/16/2017 - 9/16/2017
ASU September Shootout
Arizona State University Sun Devil Fitness Center - Tempe, AZ USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:msking4@asu.edu.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events

Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Collegiate Singles

Men's Collegiate Singles

5

Round Robin

Jacob Gaustad

Zachary Norton

Nick Coons

Ethan Hill

John Barno

Men's Doubles

A Playoff #1

6

Single Elimination

Brent Johnson / Ryan Patterson

Brad Brimhall / Scott Rushefsky

Casey Patterson / Ken Patterson

William Webb / Horacio Honne

Jim Barrett / Dave Allen

Freddie Villalon / John Ortiz

Men's Doubles

Men's BC Doubles Playoff #1

6

Single Elimination

John Ortiz / Freddie Villalon

Brent Beers / Noe Rascon

Zachary Norton / Eric Fassbender

Horacio Honne / William Webb

Steve Lovelady / Jeff Starr

Bennett Kool / David Summer

Men's Doubles

Open / Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Charlie Stalder / Jesse Giron

Darrin Schenck / Preston Tribble

Sandro Aponte / Arthur Schmeiser

Herman Deluna / Gary Desanti

Men's Singles

Men's BC Singles Playoff #1

8

Single Elimination

Jacob Gaustad

Erin Boadway

Noe Rascon

David Summer

Rob Craig

Nick Coons

Bennett Kool

Eric Fassbender

Men's Singles

Men's EA Singles Playoff #1

6

Single Elimination

Scott Rushefsky

Gary Desanti

Juan Durazo

Kevin Hayes

Bill Hayes

Jason S.

Men's Singles

Open Playoff #1

10

Single Elimination

Mark Monje

Arthur Schmeiser

Melania Sauma

Jesse Giron

Mike Grisz

Matthew Barcellos

Ryan Patterson

Erika Manilla

MXD

Mixed Doubles

Mixed Doubles

3

Round Robin

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Barry Hendricks / Susan Hendricks

Kevin Hayes / Cassandra Summer

WS

Women's Singles

Women's Singles

3

Round Robin

Alejandra Lopez

Maryann Jacobs

Laura Rushefsky

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions