Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Men's Age Singles

55+

4

Round Robin

Dan Graham

Robert Lysaker

Dave Lundahl

Mike Halbleib

 

MAD

Men's Doubles

A

4

Round Robin

Nathan Buring / Nick Buring

Alin Syed / Suresh Kumar

Bruce Shreeve / Evan Shreeve

Don Kerzel / Madison Kerzel

 

Men's Doubles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Bob Elliott / Puneet Jain

Daniel Hoffman / Scott Skellenger

Ryan Moon / Tony Antone

Marla Crane / Mike Halbleib

 

MED

Men's Doubles

Elite

4

Round Robin

Michael Bern / Michael Stoner

Alexander DeHart / Ryan King

Hayden Anderson / Richard Graff

Brandon Thurman / Victor Koliczew

 

MOD

Men's Doubles

Open

8

Single Elimination

Jason Samora / Sunji Spencer

Dylan Reid / Sam Reid

Jeff Stark / Paul Julbes

Dan Cramer / Sam Bredenbeck

Mitchell Turner / Wayne Antone Iv

Mark Szabo / Matthew Goolsby

Brandon Thurman / Victor Koliczew

Hayden Anderson / Lexi York

 

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Mark Szabo / Matthew Goolsby

Hayden Anderson / Lexi York

Brandon Thurman / Victor Koliczew

Mitchell Turner / Wayne Antone Iv

 

MA

Men's Singles

A

12

Single Elimination

Dan Graham

Erik Holman

Prem Mathew

Nathan Buring

Ryan Moon

Suresh Kumar

Alin Syed

Jacob Scheuble

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Evan Shreeve

Bruce Shreeve

Robert Griffin

Ravi Prasad

 

MB

Men's Singles

B

16

Single Elimination

Puneet Jain

Jacob Scheuble

Bob Elliott

Robert Griffin

Robert Lysaker

Tony Antone

Jack Sobey

Scott Skellenger

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Lucas Bain

Ryan Moon

Dave Lundahl

Daniel Hoffman

Bryan Roberts

Jacob Mundal

Tim Harris

Aidan Crockett

 

MC

Men's Singles

C

4

Round Robin

Troy Ylitalo

Foster Kirsch

Douglas Severs

Jacob Mundal

 

ME

Men's Singles

Elite

7

Single Elimination

Michael Stoner

Mark Szabo

Hayden Anderson

Nick Buring

Brandon Thurman

Ryan King

Alexander DeHart

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Ryan King

Alexander DeHart

Brandon Thurman

 

MO

Men's Singles

Open

11

Single Elimination

Dylan Reid

Jason Samora

Jeff Stark

Wayne Antone Iv

Sunji Spencer

Dan Cramer

Paul Julbes

Mark Szabo

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

7

Single Elimination

Sunji Spencer

Matthew Goolsby

Mitchell Turner

Michael Bern

 

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Marla Crane / Richard Graff

Don Kerzel / Madison Kerzel

Ravi Prasad / Samantha Fretwell

Ashley Smith / Erik Holman

 

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

3

Round Robin

Lexi York / Sam Bredenbeck

Linda Reeves / Michael Stoner

Annie Roberts / Lucas Bain

 

WBD

Women's Doubles

B

4

Round Robin

Ashley Smith / Stevanie Fama

Ayisha Tamerhoulet / Malika Tamerhoulet

Elena Mathew / Kareena Mathew

Lindsey Repp / Nicole Barrett

 

WB

Women's Singles

B

7

Single Elimination

Kareena Mathew

Stevanie Fama

Nicole Barrett

Lindsey Repp

Ayisha Tamerhoulet

Malika Tamerhoulet

Carolyn Fonyo

 

cWB

Women's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Ayisha Tamerhoulet

Malika Tamerhoulet

Carolyn Fonyo

Lindsey Repp

 

WOA

Women's Singles

Women's Open/A

8

Single Elimination

Annie Roberts

Linda Reeves

Erica Lipski

Marla Crane

Madison Kerzel

Ashley Smith

Samantha Fretwell

Elena Mathew

 

Women's Singles

Women's Open/A Consolation

4

Single Elimination

Madison Kerzel

Ashley Smith

Samantha Fretwell

Elena Mathew

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com