Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Bradly Rogers

Art Spelts

Travis Mettenbrink

John Hudson

Drew Barnabei

Ramiro Crespo

Kyle Christianson

Jacob Chambers

 

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Drew Barnabei

Tyler Peterson

Scott St. Peter

Andrew Gleason

Brad Knox

 

ME

Men's Singles

Elite

14

Single Elimination

Ramiro Crespo

Andrew Gleason

Tyler Peterson

Brad Knox

Joseph Fish

Gautham Sura

John Prochnow

Scott St. Peter

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

8

Single Elimination

Scott Meyers

Ken Blankinship

Enrique Alejandro Alvarado

Scott Thompson

Scott Wolford-Offhand

Curtis Johnson

Scott St. Peter

 

Men's Age Singles

5560+

4

Round Robin

Ron Berquist

Leroy Grubbs

Bruce Green

Tom Blair

 

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Nathan Brockbank

Victor Pelaez

Enrique Alejandro Alvarado

Scott Wolford-Offhand

Tony Punzo

Bradley Tessler

Ismael Parga

Matt Hansen

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

5

Single Elimination

Bradley Tessler

Tony Punzo

Ismael Parga

Arvind Kolhar

 

BCS

Men's Singles

B/C Singles

9

Single Elimination

Roland Hemmings

Matt Hansen

Arvind Kolhar

Deborah Kangas

Paul Northcutt

Gina Danner

Jessica Klieman

Patrick Lombard

 

Men's Singles

B/C Singles Consolation

5

Single Elimination

Gina Danner

Paul Northcutt

Jessica Klieman

Benjamin Costello

 

Men's Singles

D / Novice

4

Round Robin

Andrea Walters

Katelyn Limon

Melisa Haslett

Anton Walters

 

J14

Junior Singles

14 and Under

5

Round Robin

Andrea Walters

Anton Walters

Jaxon Klein

Katelyn Limon

Akbar Khan

 

Men's Doubles

Open Playoff #1

4

Single Elimination

Art Spelts / Daniel Pflaster

Cody Hudson / John Hudson

Travis Mettenbrink / Bradly Rogers

Jason Pointelin / Jeff Selock

 

Men's Doubles

35+ Open/Elite

6

Single Elimination

Art Spelts / Daniel Pflaster

Jason Pointelin / Jeff Selock

Bill Severns / Terry Burn

Jacob Chambers / Lucy Delsarto

Darryl Bell / Tony Totta

Gary Beeman / Mike Wedel

 

MAD

Men's Doubles

A

10

Single Elimination

Tyler Peterson / Nathan Brockbank

Darryl Bell / Tony Totta

Jay Harms / Terry Burn

Lucy Delsarto / Ken Blankinship

John Prochnow / Leroy Grubbs

Curtis Johnson / Michael Swanson

Scott Thompson / Ron Berquist

Dana Andrews / Mike Cadden

 

Men's Doubles

A Consolation

6

Single Elimination

John Prochnow / Leroy Grubbs

Scott Thompson / Ron Berquist

Curtis Johnson / Michael Swanson

Teresa Clement / Gary Parker

Joseph Fish / Mitzi Smith

 

BCD

Men's Doubles

B/C Doubles

8

Single Elimination

Teresa Clement / Gary Parker

Dana Andrews / Mike Cadden

Deborah Kangas / Todd Kangas

Ron Berquist / Tony Punzo

Mitzi Smith / Patrick Lombard

Gina Danner / Jessica Klieman

Becca Reyelts / Theresa McCoy

Ron Yoder / Shawn Herrick

 

Men's Doubles

B/C Doubles Consolation

4

Single Elimination

Ron Yoder / Shawn Herrick

Becca Reyelts / Theresa McCoy

Gina Danner / Jessica Klieman

Mitzi Smith / Patrick Lombard

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com