Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th
 

MPD

Men's Doubles

IRT Pro

16

Single Elimination

Ben Croft / Kane Waselenchuk

Alvaro Beltran / Daniel De La Rosa

Mario Mercado / Sebastian Franco

Felipe Camacho / Jansen Allen

Alejandro Cardona / Gerardo Franco

Jake Bredenbeck / Jose Diaz

Adam Manilla / Nicholas Riffel

Javier Mar / Rodrigo Montoya

 

WPD

Women's Doubles

Pro

11

Single Elimination

Paola Longoria / Samantha Salas Solis

Alexandra Herrera / Monserrat Mejia

Carla Munoz / Michelle De La Rosa

Adriana Riveros / Cristina Amaya

Frederique Lambert / Jessica Parrilla

Gabriela Martinez / Maria Renee Rodriguez

Daniela Molina / Masiel Rivera

 

Mixed Doubles

Pro

19

Single Elimination

Daniel De La Rosa / Michelle De La Rosa

Adriana Riveros / Mario Mercado

Paola Longoria / Rodrigo Montoya

Alvaro Beltran / Natalia Mendez

Cristina Amaya / Sebastian Franco

Frederique Lambert / Samuel Murray

Jansen Allen / Alexandra Herrera

Adam Manilla / Rhonda Rajsich

 

MOD

Men's Doubles

Open

8

Single Elimination

Erik Garcia / Justus Benson

Andrés Gómez / Set Cubillos

Michael Myers / Tim Herman

George Bustos / Ross Smith Jr

Alex Brown / Jeff Mayorga

Eric Metherd / Timothy Danos

Aaron Booker / Jacob Kingsford

Danny Beaudry / Joey Lee

 

Men's Doubles

Elite Playoff #1

3

Single Elimination

Alberto Olivas / Troy Cook

Aaron Booker / Dean Schear

Jacob Kingsford / Kyle Kingsford

 

Men's Doubles

A Playoff #1

6

Single Elimination

Keith Sapp / Steve Roberts

David Risley / Hrishikesh Sane

Deven Naik / Michael Harter

Jorge Valencia / Luis Martinez

Duane Barone / Kerry Rohweder

Leonel Pallares / Edgar Loya

 

Men's Doubles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Andres Trujillo / Leonel Pallares

Alexander Bradt / Justin Elways

Jawara Riley / Sherwyn Phillip

Kerry Rohweder / Steve Cox

 

Men's Doubles

35+

7

Single Elimination

Doug Ganim / Keith Minor

Ryan Rodgers / Woody Clouse

George Bustos / Ross Smith Jr

Keith Sapp / Steve Roberts

Andre Brown / Jorge Cuellar

Luis Martinez / Seth Goldfogel

Danny Beaudry / Joey Lee

 

Men's Doubles

45+

5

Round Robin

Doug Ganim / Keith Minor

George Bustos / Ross Smith Jr

Brian Hunter / Lee Beckwith

Eric Metherd / Timothy Danos

Shannin Rudman / Troy Cook

 

WAD

Women's Doubles

A

3

Round Robin

Ginette Chapman / Taryn Boomgaard

Alex Clymer / Alyssa Street

Mary Jane Boese / Nicole Martinez

 

Mixed Doubles

Open

2

Round Robin



 

Mixed Doubles

A / B Playoff #1

6

Single Elimination

Michiele Stapleton / Steve Strahler

Hrishikesh Sane / Alyssa Street

Ginette Chapman / Tim Trego

Mary Jane Boese / Sherwyn Phillip

Paula Postma / Vikram Pathrojuthri

Deven Naik / Nicole Martinez

 

Men's Doubles

Centurion+ Open

3

Round Robin

Brian Hunter / Lee Beckwith

Alberto Olivas / Ralph Graham

Dean Schear / Mike Kennedy

 

Men's Doubles

Centurion+ A/B Playoff #1

4

Single Elimination

Robert Testa / Victor Manilla

Ken Mendelsberg / Pat Graham

Mark Sikorski / P.j. Williams

Jawara Riley / Rick Busekrus

 

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Danny Beaudry / Joey Lee

Aaron Booker / Jacob Kingsford

Eric Metherd / Timothy Danos

Alex Brown / Jeff Mayorga

 

WOD

Women's Doubles

Open

4

Round Robin

Brenda Laime / Daniela Molina

Kelani Bailey / Masiel Rivera

Cristina Amaya / Maria Paz Riquelme

Adriana Riveros / Maria De Los Angeles Sarria

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com