Grant Mortgage Solutions World Health Junior Gold

Squash Tournament 10/20/2017 - 10/22/2017
Grant Mortgage Solutions World Health Junior Gold
World Health  - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jhill@worldhealth.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Boy's Singles

Boys Under 19/17 Bronze

8

Triple Knock-Out

Nathan Smith

Tyson Schille

Boy's Singles

Boys Under 19/17 Gold

13

Triple Knock-Out

Abdelrahman Dweek

Alvin Xu

Boy's Singles

Boys Under 19/17 Yellow

3

Triple Knock-Out

Ben Boulanger

Bethany Churchill

Boy's Singles

Main Division Under 11

4

Round Robin

Omar Dweek

Liam Chau

Boy's Singles

Main Division Under 13 Bronze

8

Triple Knock-Out

Joonwoo Lee

Jack Mendham

Boy's Singles

Main Division Under 13 Gold

13

Triple Knock-Out

Finn Thomson

Daniel Monroy

Boy's Singles

Main Division Under 13 Silver

4

Triple Knock-Out

Desmond Burns

Liam Waldron

Boy's Singles

Main Division Under 13 Yellow

2

Triple Knock-Out

Nicholas Lovett

Henry Van Weelderen

Boy's Singles

Main Division Under 15 Playoff #1

2

Single Elimination

John Boulanger

Evan Smith

Boy's Singles

Main Division Under 15 Playoff #2

2

Single Elimination

Murdoch Morrison

Isaac Hayek

Boy's Singles

Main Division Under 15 Playoff #3

2

Single Elimination

Hayden Clapperton

Samuel Boulanger

Boy's Singles

Main Division Under 15 Playoff #4

2

Single Elimination

Justin Weller

Christian Waldron

Girl's Singles

Main Division Under 15

5

Round Robin

Katie Boulanger

Sophie Thomson

Girl's Singles

Main Division Under 19 Playoff #1

2

Single Elimination

Jana Dweek

Amelia Knapp

Girl's Singles

Main Division Under 19 Playoff #2

2

Single Elimination

Molli Hay

Taylor MacKay

Girl's Singles

Main Division Under 19 Playoff #3

2

Single Elimination

Jaime Delorme

Gabrielle Morin

Girl's Singles

Main Division Under 19 Playoff #4

2

Single Elimination

Nicole Temple

Maddison Laine

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions