Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up
 

MCB

Men's Singles

C Blue

4

Olympic Format

Larry Gingerich

Geoff MacNeil

 

MCG

Men's Singles

C Gold

21

Olympic Format

Gabrielle Morin

Darrell Morin

 

MCR

Men's Singles

C Red

13

Olympic Format

Ali Arshad

Francisco Chau

 

MCW

Men's Singles

C White

5

Olympic Format

Ian Douglas

Jeffrey Pratt

 

MDB

Men's Singles

D Blue

2

Olympic Format

Calvin Carlson

Inye Horsfall

 

MDG

Men's Singles

D Gold

8

Olympic Format

Chris Black

Scott Messenger

 

MDR

Men's Singles

D Red

4

Olympic Format

Treg Piper

Carey Borchuk

 

MDW

Men's Singles

D White

2

Olympic Format

Emerson Dickie

Kevin Smiley

 

MEB

Men's Singles

E Blue

2

Olympic Format

Michael Bergen

Bret Waldner

 

MEG

Men's Singles

E Gold

9

Olympic Format

Kris Peckitt

Dave Grant

 

MER

Men's Singles

E Red

5

Olympic Format

Mark Unterschultz

Jared Cameron

 

MEW

Men's Singles

E White

3

Olympic Format

Raphael Fortin

Rod Sutton

 

Men's Singles

Menís AB Blue

2

Olympic Format

Jerry Bereznicki

Jonathan Lacasse

 

Men's Singles

Menís AB Gold

8

Olympic Format

Joshua Pulfer

Yves Richard

 

Men's Singles

Menís AB Red

4

Olympic Format

Bradley Salter

Alvaro Rodriguez

 

Men's Singles

Menís AB White

2

Olympic Format

Ryan Johnson

Hitesh Chugh

 

MOB

Men's Singles

Open Blue

4

Olympic Format

Abdel Rahman El Nady

Justin Anderson

 

MOG

Men's Singles

Open Gold

12

Olympic Format

Ibrahim Elserafy

Adrian De Vries

 

MOR

Men's Singles

Open Red

4

Olympic Format

Craig Gardiner

Mustafa Wida

 

MOW

Men's Singles

Open White

2

Olympic Format

Samer Adeeb

Andrew Loden

 

Mixed Doubles

Mixed AB

4

Round Robin

Carolyn Binns / Patrick Binns

Brad Magor / Jill Richard

 

XOD

Mixed Doubles

Open

5

Round Robin

Julie Multamaki / Andrew Linklater

Halle Singh / Jorge Quintero

 

WAB

Women's Singles

Womenís AB

4

Round Robin

Carolyn Binns

Joelle McLaren

 

WCD

Women's Singles

Womenís CD

4

Round Robin

Minette Brese

Aya Okamoto

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

R2sports.com
Squash Alberta / R2Sports Software