Calgary Winter Club Junior  - Silver

Squash Tournament 12/3/2017 - 12/3/2017
Calgary Winter Club Junior - Silver
Calgary Winter Club - Calgary, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:ianp@calgarywinterclub.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Boy's Singles

Main Division Under 13 Blue

4

Olympic Format

Nicholas Lovett

Adrian Shouli

Liam Chau

Jack Mendham

Boy's Singles

Main Division Under 13 Gold

13

Olympic Format

Calder Murray

Pablo Flechas

Liam Waldron

Donovan McCasey

Jack Mendham

Nicholas Lovett

Liam Chau

Adrian Shouli

Boy's Singles

Main Division Under 13 Red

5

Olympic Format

Max Martyna

Everett Ongyerth

Iain Fisher

Heath Busche

Zane Tennison

Boy's Singles

Main Division Under 17 Blue

4

Olympic Format

Christian Waldron

Austin Des Mazes

Ben Graham

Grayson Patterson

Boy's Singles

Main Division Under 17 Gold

16

Olympic Format

Michael Knapp

Eric Van Remmen

Samuel Boulanger

Justin Weller

Christian Waldron

Austin Des Mazes

Grayson Patterson

Ben Graham

Boy's Singles

Main Division Under 17 Red

8

Olympic Format

Alexander Van Remmen

Daniel Monroy

Logan Arbouche-Currie

Alexander Eisner

Jean-Mornay Du Plessis

Joshua Eng

Christopher Hepper

Logan Hoff

Boy's Singles

Main Division Under 17 White

4

Olympic Format

Jean-Mornay Du Plessis

Joshua Eng

Christopher Hepper

Logan Hoff

Boys U13

Consolation

3

Round Robin

Iain Fisher

Zane Tennison

Heath Busche

Girl's Singles

Main Division Under 13

6

Round Robin

Isabel McQueen

Arden Berry

Maggie Davis

Kiana Appoo

Sophie Shaffer

Georgia Watson

Girl's Singles

Main Division Under 17

4

Round Robin

Sophie Thomson

Ella Watson

Carla Van Remmen

Aria Appoo

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions