Banff SaSQUASH Open

Squash Tournament 1/11/2018 - 1/14/2018
Banff SaSQUASH Open
Banff Rocky Mountain Resort - Banff, AB CAN


 

SQUASH EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:roncoggan@outlook.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Squash event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

M1L

Men's Singles

Division 1

4

Round Robin

Ciaran Godfrey

Neil McClelland

Men's Singles

Division 2 Playoff #1

2

Single Elimination

Brendan Pruden

Nolan Hergott

Men's Singles

Division 2 Playoff #2

2

Single Elimination

David Fournier

Taylor Martin

Men's Singles

Division 2 Playoff #3

2

Single Elimination

Jordan Ratzlaff

Thomas West

Men's Singles

Division 3 Playoff #1

2

Single Elimination

Paul Guevara

Bradley Salter

Men's Singles

Division 3 Playoff #2

2

Single Elimination

Mike Larson

Matt Cronin

Men's Singles

Division 3 Playoff #3

2

Single Elimination

Trevor Evans

Martin Baumfeld

Men's Singles

Division 4 Blue

4

Olympic Format

Richard Orton

Stefan Oss-Cech

Men's Singles

Division 4 Gold

11

Olympic Format

Andrew Poetker

Steve Myers

Men's Singles

Division 4 Red

4

Olympic Format

Mark Holtom

Jeremy Johnson

M5L

Men's Singles

Division 5

5

Round Robin

Dave Grant

Kevin Smiley

M6L

Men's Singles

Division 6

4

Round Robin

Brent Deptuck

Ben Grant

Women's Singles

Division 1 Playoff #1

2

Single Elimination

Emma Yong

Brenda Cooke

Women's Singles

Division 1 Playoff #2

2

Single Elimination

Koalby Ashkanase

Sasha Yong

Women's Singles

Division 1 Playoff #3

2

Single Elimination

Donna Lavinskas

Rissa Myers

W2L

Women's Singles

Division 2

4

Round Robin

Anna Plato

Gail Hannon

W3L

Women's Singles

Division 3

4

Round Robin

Amanda Harasem

Kim Teel

W4L

Women's Singles

Division 4

4

Round Robin

Shonna Barth

Kelly Wallace

Women's Singles

Division 5 Playoff #1

2

Single Elimination

Jenna Martin

Chelsea Ludwig

Women's Singles

Division 5 Playoff #2

2

Single Elimination

Pamela Humphreys

Claire Granson

Women's Singles

Division 5 Playoff #3

2

Single Elimination

Farnoush Saiad Shirabad

Terri Mazzei

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Squash Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Squash Event Information | Squash Event Sponsors | Squash Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Squash Alberta / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions