Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up
 

Men's Singles

Invitational

10

Single Elimination

Jacob Hooker

Ian Power

 

Men's Singles

Invitational Consolation

6

Single Elimination

Noel Heaton

Thomas King

 

MO

Men's Singles

Open

11

Single Elimination

Max Trimble

Seif Elfiky

 

CMO

Men's Singles

Open Consolation

6

Single Elimination

Francois Auger

Alvin Xu

 

WO

Women's Singles

Open

9

Single Elimination

Danielle Letourneau

Jackie Moss

 

CWO

Women's Singles

Open Consolation

5

Single Elimination

Erin Roberts

Nour Elhendawi

 

MA

Men's Singles

A

12

Single Elimination

Graeme Edge

David Safton

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

6

Single Elimination

Vicrum Vaidya

Brennan Wares

 

WA

Women's Singles

A

5

Round Robin

Nicole Temple

Zane Gaskin

 

MB

Men's Singles

B

32

Single Elimination

Ross Aitken

Dean Duffin

 

CMB

Men's Singles

B Consolation

16

Single Elimination

Tim Rostrup

Garett Johnson

 

WB

Women's Singles

B

4

Round Robin

Lilli Young

Chantal Milloy

 

MC

Men's Singles

C

15

Single Elimination

Marcus Purtzki

Tony Avdicos

 

CMC

Men's Singles

C Consolation

8

Single Elimination

Yves Matson

Michael McWhirter

 

WC

Women's Singles

C

4

Round Robin

Charla O Neill

Jiaqi Gao

 

MD

Men's Singles

D

17

Single Elimination

Connor Batchelor

Jeff Mattock

 

cMD

Men's Singles

D Consolation

9

Single Elimination

David Kim

David Morin

 

WD

Women's Singles

D

5

Round Robin

Jenna Kirkhope

Dael Jarvie

 

Men's Age Singles

50+ A/B Playoff #1

2

Single Elimination

Cameron Treleaven

Will Rowley

 

Men's Age Singles

50+ C/D

4

Round Robin

Jeff Funtasz

Keith Wellon

 

Men's Age Singles

50+ A/B Playoff #2

2

Single Elimination

Michael Hall

Rob Wilcox

 

Men's Age Singles

50+ A/B Playoff #3

2

Single Elimination

Nik Rasula

Mark O'Neill

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

R2sports.com
Squash Alberta / R2Sports Software