Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th
 

WAD

Women's Doubles

A

4

Round Robin

Anna Pentland / Kelsey Souchereau

Jill Richard / Miranda Dawson

Fiona Curthoys / Denise Hartley

Carolyn Binns / Diana Shaw

 

WBD

Women's Doubles

B

4

Round Robin

Jacquie Woods / Marie Chudyk

Colleen Rathburn / Darlene Wright

Daylene Lauman / Jacqlyn Padavell

Gwynne Bykowski / Marilyn Scott

 

WCD

Women's Doubles

C

4

Round Robin

Megan Ploit / Marlis Atkins

Hlif Thrainsdottir / Lauren Kirillo

Maureen Konrad / Margaret Fairbairn

Brea Pedersen / Lisa Davidson

 

WDD

Women's Doubles

D

4

Round Robin

Heather Sanregret / Morgan Snyder

Amy Ellis / Jeanine Auch

Su Chun / Sandra Gad

Minette Brese / Chandra McQuarrie

 

WOG

Women's Singles

Open Gold

8

Olympic Format

Kelsey Souchereau

Anna Pentland

Julie Multamaki

Miranda Dawson

Gabrielle Morin

Caitlin Naude

Fiona Curthoys

Halle Singh

 

WOR

Women's Singles

Open Red

4

Olympic Format

Fiona Curthoys

Gabrielle Morin

Caitlin Naude

Halle Singh

 

Women's Singles

Division 1 Playoff #1

2

Single Elimination

Julia Smith

Lesley Jewitt

 

Women's Singles

Division 2 Gold

8

Olympic Format

Berdeen Ross

Marie Chudyk

Susan Needham

Daylene Lauman

Cindy St. George

Maddison Cater

Stephanie McConnell

Hlif Thrainsdottir

 

Women's Singles

Division 2 Red

4

Olympic Format

Hlif Thrainsdottir

Stephanie McConnell

Cindy St. George

Maddison Cater

 

Women's Singles

Division 3 Gold

8

Olympic Format

Elena Favaro

Caroline De Vries

Lindsay Buchanan

Lauren Kirillo

Brea Pedersen

Janice Place

Gail Arbuckle

Michelle Mayner

 

Women's Singles

Division 3 Red

4

Olympic Format

Michelle Mayner

Janice Place

Brea Pedersen

Gail Arbuckle

 

Women's Singles

Division 4 Gold

8

Olympic Format

Anna Plato

Amanda Harasem

Janet Chapman

Heather Looy

Erin Sawyer

Heather Parrish

Noorhan Soliman

Lindsey Westover

 

Women's Singles

Division 4 Red

4

Olympic Format

Erin Sawyer

Heather Parrish

Noorhan Soliman

Lindsey Westover

 

Women's Singles

Division 5 Gold

8

Olympic Format

Dana Murenbeeld

Karyn Isbister

Megan Ploit

Lisa Mayner

Debbie Sonego

Minette Brese

Lisa Davidson

Hayley Andruko

 

Women's Singles

Division 5 Red

4

Olympic Format

Debbie Sonego

Lisa Davidson

Hayley Andruko

Minette Brese

 

Women's Singles

Division 6 Gold

8

Olympic Format

Aya Okamoto

Gwynne Bykowski

Candace Willis

Heather Sanregret

Francess Tassone

Heather Flinkman

Su Chun

Kim Visser

 

Women's Singles

Division 6 Red

4

Olympic Format

Francess Tassone

Su Chun

Kim Visser

Heather Flinkman

 

Women's Singles

Division 7 Gold

8

Olympic Format

Anvita Dias

Annie Wong

Megan Stock

Mandelle Williams

Jacqlyn Padavell

Jeanine Auch

Tamara Ross

Bayla Braun

 

Women's Singles

Division 7 Red

4

Olympic Format

Bayla Braun

Jeanine Auch

Tamara Ross

Jacqlyn Padavell

 

Women's Singles

Division 8 Gold

8

Olympic Format

Angel Yu

Dael Jarvie

Tamara Auriat

Carmen Rasmussen

Ena Nicholson

Leonora Wieringa

Kristine Godziuk

Marnie Young

 

Women's Singles

Division 8 Red

4

Olympic Format

Marnie Young

Kristine Godziuk

Leonora Wieringa

Ena Nicholson

 

Women's Singles

Division 9 Gold

8

Olympic Format

Natalie Barraclough

Krystal Arnott

Sheila Schmidt

Kristjana Bruveris

Leticia Michalishen

Vandy Lipinski

Gabrielle Donoff

Vanessa Mayner

 

Women's Singles

Division 9 Red

4

Olympic Format

Gabrielle Donoff

Leticia Michalishen

Vanessa Mayner

Vandy Lipinski

 

Women's Singles

Division 10 Playoff #1

2

Single Elimination

Hanna Hay

Sandra Gad

 

Women's Singles

Division 11 Playoff #1

2

Single Elimination

Eva Ghai

Kristy Mattock

 

Women's Singles

Division 12 Playoff #1

2

Single Elimination

Renata Amado

Tamara Baltzan

 

Women's Singles

Division 1 Playoff #2

2

Single Elimination

Denise Hartley

Michelle Conway

 

Women's Singles

Division 1 Playoff #3

2

Single Elimination

Tamara Linklater

Carolyn Binns

 

Women's Singles

Division 10 Playoff #2

2

Single Elimination

Amy Ellis

Brenda Haynes

 

Women's Singles

Division 10 Playoff #3

2

Single Elimination

Tanya Mundy

Chelsea Martell

 

Women's Singles

Division 11 Playoff #2

2

Single Elimination

Shevon Lam

Chandra McQuarrie

 

Women's Singles

Division 11 Playoff #3

2

Single Elimination

Romina Rodriguez

Tamara Baltzan

 

Women's Singles

Division 12 Playoff #2

2

Single Elimination

Olga Klimko

Krista Allan

 

Women's Singles

Division 12 Playoff #3

2

Single Elimination

Emily Dunn

Lindsay Sutton

 

Women's Singles

Division 5 White

2

Olympic Format

Hayley Andruko

Lisa Davidson

 

Women's Singles

Division 7 White

2

Olympic Format

Bayla Braun

Tamara Ross

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
Squash Alberta / R2Sports Software