Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

AC

Adult Doubles

Competitive

5

Single Elimination

Dell Pohlman / Neil Pohlman

Brian Fyke / Brian Rutherford

Domi Diaz / Trent Jackson

Dave Clements / John Cox

Daniel Sharp / Ryan Younker

 

cAC

Adult Doubles

Competitive Consolation

3

Single Elimination

Domi Diaz / Trent Jackson

Daniel Sharp / Ryan Younker

 

AR

Adult Doubles

Recreation

11

Single Elimination

Brad Cichos / Dave Jenkinson

Carly Stanton / Kyle May

Alex Saldana / Norm Wegerhoff

Mike Stante / Tyler Reid

David Law / Kelsea Gorzo

Lianabel Selviz / Shawn Lafleur

Yves Matson / Ian Grant

Gary Bugden / Nolan Gustafson

 

cAR

Adult Doubles

Recreation Consolation

7

Single Elimination

David Law / Kelsea Gorzo

Blake Davies / Kurt Mulhall

Thomas Weedmark / Justin Besplug

Adam Macdonald / Joel Nealon

 

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Neil Pohlman

Domi Diaz

John Cox

Trent Jackson

Brian Rutherford

Kent Wilkinson

Ryan Younker

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Ryan Younker

Brian Rutherford

Kent Wilkinson

 

MB

Men's Singles

B

5

Round Robin

Mike Stante

Daniel Sharp

Shawn Lafleur

Tyler Reid

Curran Wearmouth

 

MC

Men's Singles

C

16

Single Elimination

Brad Cichos

David Law

Dino Zelantini

John Ferguson

Cory Honstein

Kyle May

Alex Saldana

Dave Clements

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

8

Single Elimination

Norm Wegerhoff

Dave Kelly

Noel Devere-Bennett

Colin Thiessen

Connor Batchelor

Jason Levesque

Wesley Rose

Ian Grant

 

MD

Men's Singles

D

23

Single Elimination

Connor Fornwald

Randy Smith

Scott Fuller

Adam MacInnis

Thomas Weedmark

Justin Besplug

Joel Nealon

Mitchell Gillrie

 

cMD

Men's Singles

D Consolation

15

Single Elimination

Corey Shearer

Blake Davies

Dillon Newitt

Kurt Mulhall

Nolan Gustafson

Jay Williams

Brandon Gagne

Brennen Hosegood

 

ME

Men's Singles

E

4

Round Robin

Nash Hayward

Cole Gagne

Matthew Lennon

Darin McCollum

 

WE

Women's Singles

E

5

Round Robin

Emma Percy

Chelsey Hulowski

Colleen Hanasyk

Brenda Gieck

Michelle Thoms

 

Women's Singles

Women's A/B/C/D

8

Single Elimination

Charla O'Neill

Kelsea Gorzo

Andrea Henry

Ann Burrage

Carly Stanton

Melissa Williams

Jessica McKenzie

Felisa Campusano

 

Women's Singles

Women's A/B/C/D Consolation

4

Single Elimination

Melissa Williams

Carly Stanton

Jessica McKenzie

Felisa Campusano

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
Squash Alberta / R2Sports Software