The Club Fall Festival

Racquetball Tournament 9/22/2017 - 9/24/2017
The Club Fall Festival
The Club - Total Fitness And Racquetball - St Cloud, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:jason@theclubfit.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

50+

4

Round Robin

Tim Lavoi

David Nelson

Bruce Green

Richard Markham

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Srikara Peelukhana / Bhanuchander Poreddy

Tim Lavoi / David Nelson

Jonathan Gustafson / Allen Klecker

Stephanie Bankes / Pierce Johnston

Wayne Harting / Gustavo Pena

Richard Markham / Bruce Green

Michael Brytowski / Ron Denler

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Michael Brytowski / Ron Denler

Stephanie Bankes / Pierce Johnston

Richard Markham / Bruce Green

Wayne Harting / Gustavo Pena

MBD

Men's Doubles

B

3

Round Robin

Therese Zadnik Klecker / Mark Anderson

Stephanie Bankes / Cindy Hoops

Bill Halvorson / Drew Arnold

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Allen Klecker

Craig Vanderbeek

Bhanuchander Poreddy

Ron Denler

Scott Regenscheid

Gustavo Pena

Mark Anderson

Darrol Schmidt

cMA

Men's Singles

A Consolation

5

Single Elimination

Darrol Schmidt

Mike Monterusso

Gustavo Pena

Mark Anderson

Scott Regenscheid

MB

Men's Singles

B

4

Round Robin

Tara Lavoi Lynch

Mike Monterusso

Drew Arnold

Bill Halvorson

MO

Men's Singles

Open

8

Single Elimination

Jordan Barth

Darrin Prince

Shawn Merrill

Ellis Syke

Dan Salamone

Craig Vanderbeek

Micheal Figgins

Srikara Peelukhana

cMO

Men's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Dan Salamone

Craig Vanderbeek

Micheal Figgins

Srikara Peelukhana

XAB

Mixed Doubles

A / B

5

Round Robin

Pierce Johnston / Stephanie Bankes

Therese Zadnik Klecker / Jonathan Gustafson

Mike Klocker / Tara Lavoi Lynch

Cindy Hoops / Michael Brytowski

Elizabeth Denler / Ron Denler

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions