Racquetball Tournament 9/6/2017 - 9/9/2017
2017 Fall Opener Membership Drive
Marv Jenson Fitness Center - South Jordan, UT USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:president@utahracquetball.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

UT Racquetball Events

Utah Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

Men's 40-55

4

Round Robin

Mike Van Valkenburg

Brian Paston

Bryan Bennett

Mike Sumner

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Kelley Groves / Perry Allen

Sam Heusser / Tom Ballou

Diego Diaz / Jerry Bradshaw

Brian Paston / Mike Van Valkenburg

Arndreke Armstrong / Erica Armstrong

Dave Dow / Ivan Villarreal

MBD

Men's Doubles

B

4

Single Elimination

Sonja Septon / Amy Morby

Brigham Minson / Randy Minson

Taber Quigley / Troy Quigley

John Holmes / Lloyd Laycock

MOD

Men's Doubles

Open

4

Single Elimination

Devan Van Valkenburg / Jesse Van Valkenburg

Shane McDougal / Adam Wyatt

Juan Diaz / Steve Bohman

Jared Daniels / Justin Simpson

MA

Men's Singles

A

18

Single Elimination

Arndreke Armstrong

Rodd Buttars

Craig Curtis

Wilber Cerna

Perry Allen

Jerry Bradshaw

James Newman

Diego Diaz

cMA

Men's Singles

A Consolation

11

Single Elimination

Bryan Bennett

Greg Dorius

Marvin Acey

Isaac Hiatt

Nathan Beutler

Ivan Villarreal

Richard Brower

Mike Sumner

MB

Men's Singles

B

15

Single Elimination

Dave Dow

Kent Meiners

Eliza Blank

Richard Brower

Marvin Acey

Isaac Hiatt

Randy Minson

Elliot Jenkins

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Greg Dorius

Matthew Glade

Joe Gaustad

Mike Wyatt

Nathan Beutler

Anthony Masinelli

Cody McBride

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

John Holmes

Erica Armstrong

Cody McBride

Mike Wyatt

Joe Gaustad

Rob Purrington

Brigham Minson

Bailey Diaz

cMC

Men's Singles

C Consolation

6

Single Elimination

Joe Gaustad

Brigham Minson

Rob Purrington

Bailey Diaz

Jordan Acey

Taber Quigley

MO

Men's Singles

Open

17

Single Elimination

Anthony Martin

Andrew Gale

Garrett Tyler

Jesse Van Valkenburg

Steve Bohman

Joseph Blank

Devan Van Valkenburg

Brandon Gould

cMO

Men's Singles

Open Consolation

10

Single Elimination

Ron Scoville

Justin Simpson

Linda Tyler

Adam Wyatt

James Newman

Wilber Cerna

Tony Benich

XUP

Mixed Doubles

Upper

4

Single Elimination

Marianne Rowley / Ron Scoville

Bashaan Paystrup / Brooke Haws

Katherine Affeltranger / Juan Diaz

Amy Morby / Lery Miza

WAO

Women's Singles

Women's A/Open

3

Round Robin

Erika Rand

Katherine Affeltranger

Bashaan Paystrup

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions